Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mirosław Zawieracz: Chcemy grać jak najlepiej

Mirosław Zawieracz: Chcemy grać jak najlepiej

fot. archiwum

- Zwycięstwa dla nas akurat nie były najważniejsze. Mieliśmy zagrać trzy mecze i zagraliśmy trzy mecze i mamy jakiś materiał, świadomość tego, gdzie jesteśmy i co jeszcze powinniśmy zrobić - mówił po turnieju w Szamotułach trener PTPS Piła, Mirosław Zawieracz.

Do Piły wracacie bez wygranej. Jak ogólnie podsumowałby pan turniej w Szamotułach?

– Był to bardzo fajny turniej. Jest to taki generalny sprawdzian przed ligą. Jest możliwość poprawienia czegoś czy poszukania odpowiedzi na pewne pytania. Wiadomo, że już za tydzień rusza liga, także był to bardzo pożytecznie zorganizowany turniej. Zwycięstwa dla nas akurat nie były najważniejsze. Mieliśmy zagrać trzy mecze i zagraliśmy trzy mecze i mamy jakiś materiał, świadomość tego, gdzie jesteśmy i co jeszcze powinniśmy zrobić.

W przeciągu turnieju i dzisiejszego zespołu widać było, że gra pańskiego zespołu faluje.Zgadza się. Były momenty, gdzie prowadziliśmy i rywal się martwił i były momenty, gdzie to rywal prowadził i my się martwiliśmy. Taki jest sport. W tych „falowaniach” Bielsko okazało się lepsze i wygrało 3:1. Mamy jeszcze osiem czy dziewięć dni do ligi, także to wszystko jeszcze nie jest ustabilizowane i stąd takie zachowania na boisku.

W trakcie spotkania urazu nabawiła się Joanna Kuligowska, która musiała opuścić boisko. To coś poważnego?

Nie. To jest drobne naciągniecie, z którym na pewno sobie poradzimy w ciągu jednego, dwóch dni.

Liga, jak pan wspomniał, rusza już niedługo. Czego możemy oczekiwać po tym sezonie.

Na pewno liga w tym roku będzie bardzo silna, bardzo wyrównana. Możemy oczekiwać walki, ciekawych spotkań, dużych wrażeń. Wszystkiego, co jest najpiękniejsze w tej dyscyplinie sportu.

Nie obawia się pan, że jednak może być, tak, że cztery czołowe zespoły będą górowały and resztą stawki?

– Tak jak przed chwilą powiedziałem, liga zrobiła się wyrównana. Kiedyś był podział zarówno w męskiej, jak i damskiej lidze na tzw. czub i resztę, ale teraz te różnice się pozacierały, także liga będzie ciekawa i podejrzewam, że będzie dużo niespodzianek. Tylko śledzić, oglądać i się cieszyć z tego.

A wy macie postawione przed sobą jakieś cele, założenia na ten sezon?

– Tak. Chcemy grać jak najlepiej i wygrywać. Chcemy w każdym kolejnym meczu grać lepiej niż w poprzednim. Będziemy się tego trzymać i starać się to realizować.

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved