Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Luiz Felipe Fonteles: Reakcja publiczności jest niesamowita

Luiz Felipe Fonteles: Reakcja publiczności jest niesamowita

fot. archiwum

Po raz pierwszy ZAKSA zorganizowała oficjalną prezentację drużyny. Niewątpliwie najbardziej zaskoczony atmosferą w hali „Azoty", w pozytywnym tego słowa znaczeniu, był nowy przyjmujący zespołu z Kędzierzyna-Koźla, Luiz Felipe Fonteles.

Brazylijski siatkarz był zachwycony atmosferą w hali, a uśmiech praktycznie nie schodził mu z ust. – Reakcja publiczności jest niesamowita. Wiele dobrego słyszałem o polskich kibicach i to się sprawdziło. Widać, że ludzie kochają siatkówkę. Dają nam mnóstwo energii, aż chce się grać – stwierdził Luiz Felipe Fonteles.

Przyjmujący z Brazylii był zaskoczony, że tak wielu ludzi przyszło oglądać mecz towarzyski. I zastanawiał się, ilu kibiców będzie podczas pojedynków decydujących o mistrzostwie Polski? Bo jest pewien tego, że ZAKSA będzie walczyła o najwyższe cele. – Nie ma wątpliwości, że mamy mocny zespól. Przeciwko Arkasowi zagraliśmy bardzo dobry mecz. Wychodziło nam wszystko. Kluczowy był serwis. Oby tak samo było w lidze – dodał zawodnik. Jednocześnie podkreślił, że sam musi popracować nad skutecznością w ataku.

Sam mecz z tureckim zespołem był jednostronnym widowiskiem, choć gospodarze nie wystąpili w najsilniejszym ustawieniu. Na urazy narzekają dwaj środkowi: Jurij Gladyr i Łukasz Wiśniewski. Zawodnicy ciężko przepracowali okres przygotowawczy i to normalne, że urazy przeciążeniowe zdarzają się na tym etapie. Obaj środkowi mają kontuzje, ale nie są one groźne. Powinni być gotowi na pierwszy ligowy mecz z Politechniką Warszawską – stwierdził Daniel Castellani, trener ZAKSY. 

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved