Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Udany początek sezonu dla Sokoła Katowice

II liga K: Udany początek sezonu dla Sokoła Katowice

Bardzo udanie zainaugurowały swój trzeci w historii klubu sezon siatkarki drugoligowego Sokoła Katowice. Podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego wygrały na wyjeździe w czterech setach z beniaminkiem ligi - zespołem Victorii Lubliniec.

Ze sporymi obawami i niepewnością zespół z Katowic wyruszył na to spotkanie. Mając na uwadze to, iż dla zespołu z Lublińca był to historyczny moment debiutu na tym szczeblu rozgrywek, spodziewać się można było gorącego przywitania i pełnej hali kibiców. Ponadto sokolanki pojechały w mocno okrojonym, bo zaledwie ośmioosobowym składzie. Nie przeszkodziło to jednak przyjezdnym wywieźć z Lublińca trzech cennych punktów.

Początek spotkania to bardzo nerwowa gra z obu stron siatki. Gospodynie bardzo ambitną grą w obronie utrudniały zdobywanie punktów przyjezdnym. Popełniały przy tym niewielką ilość błędów, co przy sporej nerwowości i braku precyzji sokolanek zakończyło się zwycięstwem miejscowych 25:20.

W drugiej partii kibice nadal oglądali wyrównaną grę do połowy seta, ciekawe wymiany i widowiskowe obrony. Jednak od tego momentu katowiczanki postanowiły wziąć w swoje ręce dalszy przebieg wydarzeń na boisku. Odskoczyły na kilka punktów dzięki skutecznej grze na siatce, w ataku i w bloku. Pomimo starań siatkarek Victorii w końcówce tej partii, to studentki z Katowic wygrały 25:22.

Trzeci i czwarty set to już zdecydowana przewaga Sokoła Katowice. Mając zdecydowaną przewagę w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, sokolanki zademonstrowały kilka bardzo widowiskowych kombinacji na siatce i wbiły przy tym parę przysłowiowych „gwoździ” w boisko gospodyń. Zwycięstwo w trzeciej partii 25:18, a w czwartej 25:12 było tylko potwierdzeniem niezwykle udanej gry.

Cenne trzy punkty pojechały do Katowic, jednak zespół z Lublińca pokazał się z dobrej strony, grając jak równy z równym przez długie fragmenty meczu.

Victoria Lubliniec – Sokół 43 AZS AWF Katowice 1:3
(25:20, 22:25, 18:25, 12:25)

Sokół Katowice: Otlik, Stojek, Pawłowska, Piasta, Zyśk, Kołodziej, Staszak-Staszków (libero) oraz Zajkowska

źródło: inf. prasowa, sokol43katowice.pl