Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dariusz Syguła: Plan jest taki, aby wygrywać każdy mecz

Dariusz Syguła: Plan jest taki, aby wygrywać każdy mecz

fot. archiwum

- Zrealizowaliśmy założenia, jakie wyznaczył nam trener - powiedział po towarzyskim spotkaniu pomiędzy MKS Banimexem Będzinem a AZS Politechniką Warszawską kapitan i rozgrywający zagłębiowskiej drużyny, Dariusz Syguła.

Przede wszystkim gratuluję wygranego meczu. Co zadecydowało o waszym zwycięstwie?

Dariusz Syguła:Myślę, że to była konsekwentna gra zarówno w bloku, jak i w obronie. Zrealizowaliśmy założenia, jakie wyznaczył nam trener. Każdy element staraliśmy się zagrać, jak tylko najlepiej potrafiliśmy, także jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu meczu.

Jakie są wasze plany na ten nadchodzący sezon?Plan jest przede wszystkim taki, aby wygrywać każdy mecz (śmiech). Na pewno wszystko, jak to się potocznie mówi, wyjdzie w praniu. Mamy swoje ambicje, ale jaki będzie wynik – to okaże się na koniec sezonu. Zawsze gramy o zwycięstwo i o jak najwyższą lokatę. W tym roku również tak będzie.

W ostatnim sezonie zajęliście trzecie miejsce. Był to dla was sukces czy raczej chcieliście jeszcze czegoś więcej?

Na pewno był to sukces. Oczywiście, każdy gra o jak najwyższe miejsce, my też się staraliśmy. Nie udało się, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z brązowego medalu. W tym roku będziemy walczyć przynajmniej o tę samą lokatę, ale oczywiście chcemy więcej.

Trener wyznaczył wam już jakieś minimum, które macie osiągnąć czy to raczej wy jako zawodnicy macie własne ambicje i kierujecie się przede wszystkimi nimi?

Najważniejsze jest dla nas, aby znaleźć się w pierwszej ósemce. Runda play-off zawsze ma taką swoją historię i tam każdy z każdym może wygrać. Głównie staramy się myśleć o najbliższym meczu, bo to on jest dla nas najważniejszy i tak będzie przez cały sezon.

Jaka jest obecnie atmosfera w drużynie?

Bardzo dobra! Z biegiem czasu na pewno będzie coraz lepiej. Mamy bardzo fajną drużynę, w której jest dwunastu świetnych zawodników. Każdy, kto gra, chce dołożyć coś od siebie i oby tylko nie trapiły nas żadne kontuzje.

Do zespołu dołączyło w tym sezonie kilku nowych zawodników. Jesteście już wszyscy odpowiednio dobrze zgrani?

Oczywiście potrzebujemy jeszcze trochę czasu, aby zgrać się w stu procentach. Z niektórymi zawodnikami graliśmy kiedyś, a z niektórymi z kolei w ogóle, także trzeba się dostosować. Mamy od tego treningi, na których cały czas nad tym pracujemy. Każdy mecz pod względem zgrania będzie wyglądał na pewno coraz lepiej.

W sierpniu cały zespół uczestniczył w obozie szkoleniowym w Milówce. Opowiedz, jak wygląda taki jeden dzień z obozu.

Standardowo wstawaliśmy rano około ósmej. Później było śniadanie, a dalej, w zależności od dnia, albo wyjście w góry, albo siłownia. Wracaliśmy z porannego treningu, jedliśmy obiad, po którym zawsze były dwie lub trzy godziny odpoczynku. Następnie kolejny trening, a po nim odnowa biologiczna. Koło godziny dwudziestej była kolacja. I tak dzień w dzień (śmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved