Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > AZS Zielona Góra wygrał Memoriał Świątkiewicza

AZS Zielona Góra wygrał Memoriał Świątkiewicza

fot. archiwum

Siatkarze AZS Zielona Góra triumfowali w XV Memoriale Ryszarda Świątkiewicza w Gorzowie Wielkopolskim. W finale pokonali po tie-breaku Olimpię Sulęcin. Trzecie miejsce przypadło miejscowemu GTPS, a czwarte zajął zespół Morza Bałtyk Szczecin.

W pierwszym meczu turnieju gorzowianie zmierzyli się z Olimpią Sulęcin. Pierwszy set praktycznie od początku układał się na wysokie zwycięstwo Olimpii. Dopiero w ostatniej fazie seta, od momentu kiedy Olimpia prowadziła 18:9, gorzowianie zdobyli kilka punktów z rzędu. Zasługa głównie skuteczności Krzysztofa Kocika i błędów własnych Olimpii. Druga partia należała zdecydowanie dla GTPS. Kocik oraz Paweł Maciejewicz byli niemal bezbłędni. Trzeci i czwarty set to znowu dominacja Olimpii. Zepsute zagrywki, błędy własne oraz dobra gra atakującego z Sulęcina, Marcina Kaptura, wspomaganego przez środkowego Damiana Misterskiego i pozyskanego z GTPS Michała Koconia: to wszystko złożyło się na wygraną Olimpii 3:1.

W drugim półfinale siatkarze AZS Zielona góra pokonali 3:1 Morze Bałtyk Szczecin. W meczu o 3. miejsce gorzowianie rozegrali zacięty, pięciosetowy pojedynek z zespołem ze Szczecina, który ostatecznie rozstrzygnęli na swoją korzyść. W gorzowskim zespole zagrał były siatkarz Orła Międzyrzecz, Wojciech Janas. Wydawało się, że temat pozyskania 25-letniego przyjmującego upadł. Ostatecznie jednak Janas porozumiał się z GTPS i dołączył do kadry zespołu.

Drugi mecz miał dwie różne części. Pierwsza fatalną i drugą lepszą, co wcale nie znaczy, że dobrą. Natomiast na tyle lepszą, że pozwoliła nam ten mecz wygrać. W turniejach przez sezonem nie chodzi o wyniki. Chodzi o spostrzeżenia i wnioski, które musimy wyciągnąć. Wiemy, co musimy zrobić i w którym kierunku skierować naszą pracę. Na chwilę obecną wniosek nasuwa się jeden, przed nami bardzo dużo pracy – skomentował trener Andrzej Stanulewicz.W finale zielonogórscy akademicy pokonali 3:2 Olimpię Sulęcin. – Dwa mecze rozegrane zostały różnymi „szóstkami”. Grali wszyscy zawodnicy. Ogólnie cieszy kolejna wygrana i walka do upadłego. Wszyscy oddali na boisko kawał zdrowia – powiedział po turnieju trener AZS Mikołaj Mariaskin.

Na pewno jesteśmy zadowoleni, bo zrealizowaliśmy to, co chcieliśmy tutaj sprawdzić. Gra jest jeszcze trochę rwana, ale to wszystko jest do poprawienia. W finale obydwa zespoły nie ustrzegły się jeszcze takich prostych błędów. To był nasz trzeci kolejny turniej i widzimy, że z każdym dniem jest coraz lepiej – dodawał Zbigniew Zarzeczny, drugi trener AZS Zielona Góra.

Wyniki turnieju:

półfinały:
Rajbud Meprozet GTPS Gorzów – Olimpia Sulęcin 1:3
(20:25, 25:17, 15:25, 20:25)
AZS UZ Zielona Góra – Morze Bałtyk Szczecin 3:1
(25:21, 26:24, 20:25, 25:17)

mecz o 3. miejsce:
Rajbud Meprozet GTPS Gorzów – Morze Bałtyk Szczecin 3:2
(16:25, 25:27, 25:17, 25:19, 15:10)

finał:
Olimpia Sulęcin – AZS UZ Zielona Góra 2:3
(26:28, 25:16, 18:25, 25:20, 10:15)

 

źródło: gorzow24.pl, inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved