Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Jastrzębiu-Zdroju bez Davida Copperfielda, ale magii nie zabrakło

W Jastrzębiu-Zdroju bez Davida Copperfielda, ale magii nie zabrakło

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Tegoroczna prezentacja Jastrzębskiego Węgla owiana była tajemnicą. Sporo mówiono o elemencie magii i sympatycy zespołu nie zawiedli się. W piątkowy wieczór zebrani w hali przy ul. Jana Pawła II kibice byli świadkami kolejnej, innej prezentacji zespołu.

Niemal tradycją stały się już nieszablonowe przedsezonowe prezentacje zespołu w Jastrzębiu-Zdroju. Kibice Jastrzębskiego Węgla do dziś pamiętają odsłony z udziałem kabaretu Łowcy.B czy też zeszłoroczną prezentację, podczas której podopieczni Lorenzo Bernardiego do hali przy ul. Jana Pawła II wjeżdżali na motocyklach. Tym razem przedstawiciele klubu po raz kolejny postanowili zaskoczyć kibiców. Na scenie pojawił się najpopularniejszy polski iluzjonista Maciej Pol, który miał zadbać o magiczną oprawę całego wydarzenia.

W pierwszej odsłonie w efekcie magicznego pokazu iluzjonisty na scenie pojawili się prezes Jastrzębskiego Węgla Zdzisław Grodecki, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA Jarosław Zagórowski oraz trener Jastrzębskiego Węgla Lorenzo Bernardi. Prezes Jastrzębskiego Węgla podkreślał, że przed startem nowego sezonu w Jastrzębiu-Zdroju udało się zbudować silny zespół aspirujący do walki o mistrzostwo, uwadze nie umknął także projekt siatkarskiej Akademii Talentów. – Chcemy walczyć nie tylko o złoto w rozgrywkach PlusLigi, chcemy także wygrać Puchar Polski oraz Puchar CEV. Gramy po to, aby wygrywać – o celach zespołu, przy entuzjastycznej reakcji sympatyków zespołu, mówił trener Lorenzo Bernardi. Szkoleniowiec wspomniał przy tym o najsilniejszej ‘czwórce’ zmagań siatkarskiej ekstraklasy, podkreślając, że Skra Bełchatów, Resovia Rzeszów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to rywale, których należy szanować, jednak sportowo to zespoły w zasięgu jastrzębian.

W wypełnionej po brzegi hali Jastrzębskiego Węgla sympatycy zespołu wciąż czekali jednak na głównych bohaterów spektaklu, czyli nowy, przebudowany zespół z kapitanem Michałem Łasko na czele. W finale kolejnego z magicznych pokazów „wyczarowany” został kompletny skład Jastrzębskiego Węgla. W imieniu swoich kolegów z zespołu jako pierwszy głos zabrał Michał Łasko, pełniący od tego sezonu rolę kapitana. – Polska liga bardzo się rozwija, jest tutaj wszystko: kibice, profesjonalna organizacja, dobre kluby, duże zainteresowanie, są sponsorzy, jest telewizja, popularność polskiej ligi stale rośnie. W poprzednim sezonie, kiedy zobaczyłem taką organizację i spotkałem się z tak niesamowitą publicznością, byłem naprawdę zaskoczony. Podjęcie decyzji o pozostaniu tutaj zajęło mi jednak trochę czasu. Równie ważne jest dla mnie życie prywatne. Dlatego jednym z powodów, które nie ukrywam, miały wpływ na tę decyzję, jest fakt, że moja dziewczyna (Milena Stacchiotti – przyp. red.) przyjechała tutaj i od kolejnego sezonu zagra w Dąbrowie Górniczej – mówił atakujący Jastrzębskiego Węgla. Zawodnik zapytany o nową dla niego funkcję kapitana zespołu z Jastrzębia-Zdroju dodał: – To jest zaszczyt być kapitanem tej drużyny. Myślę, że jednym z powodów wyboru mnie na kapitana był fakt, że jestem trochę Polakiem i Włochem, a praktycznie cały nasz sztab szkoleniowy jest jednak włoski – zakończył zawodnik.Największy entuzjazm wśród zebranej publiczności wzbudziły jednak słowa, kolejnego z jastrzębian, Michała Kubiaka. Zapytany o rywalizację w walce o najwyższe tytuły na ligowych parkietach, zawodnik zaznaczył.: – Niech oni grają, wygramy my. – Przyjmujący jastrzębian odniósł się także do przebudowanego zespołu, zaznaczając, że samych zmian personalnych nie będzie oceniał. – Stworzyliśmy, mimo tego krótkiego okresu przygotowawczego, zgrany kolektyw, nie tylko na boisku, ale i poza nim. Mogą zapewnić, że damy z siebie wszystko, aby zdobyć to złoto – dodał Michał Kubiak.

Nie był to jednak ostatni etap prezentacji, na scenie nie mogło zabraknąć młodych adeptów siatkówki, którzy od tego sezonu rozpoczną treningi w Akademii Talentów. Ponad osiemdziesięciu młodych zawodników otrzyma szansę nauki siatkarskiego rzemiosła pod okiem specjalistów ds. szkolenia młodzieży. – W strategii rozwoju klubu mieliśmy plan, aby powstała Akademia Talentów – podkreślał prezes Jastrzębskiego Węgla Zdzisław Grodecki.

Ponownie w Jastrzębiu-Zdroju przygotowano dla kibiców imponujące widowisko, magiczna oprawa całej prezentacji potwierdziła zapowiedzi, że prezentacja zespołu przed sezonem 2012/2013 będzie inna niż wszystkie. Dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla etap przygotowań przed sezonem nie zakończył się na tym punkcie, dzień później, już na boisku, a nie na scenie, jastrzębianie ponownie zaprezentowali się kibicom w meczu sparingowym z niemieckim Berlin Recycling Volleys.

zdjęcie: jastrzebskiwęgiel.pl

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved