Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Szamotuły Cup: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza triumfuje

Szamotuły Cup: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza triumfuje

fot. archiwum

W ostatnim spotkaniu turnieju Szamotuły Cup, który był jednocześnie meczem o Superpuchar Polski, rywalizowały drużyny Atomu Trefla Sopot oraz Tauronu MKS Dąbrowy Górniczej. Pojedynek ten bez straty seta wygrały podopieczne Waldemara Kawki.

Atom z Tauronem na równym poziomie walczył tylko w dwóch pierwszych setach. W pierwszym sopocianki prowadziły z Tauronem wyrównany bój, na początku nawet wygrywały (10:7). Z czasem jednak inicjatywę przejmowały siatkarki Waldemara Kawki. Opór sopocianek padł przy stanie (19:19). Co prawda w końcówce jeszcze raz na tablicy wyników pojawił się remis (24:24), ale dwa ostatnie punkty padły łupem trzeciej drużyny poprzednich rozgrywek.

W drugiej partii mistrzynie Polski poprawiły grę, choć to rywalki na półmetku seta prowadziły (10:7). Później nastąpiła seria dziewięciu punktów sopocianek i na drugą przerwę techniczną siatkarki Jerzego Matlaka schodziły, prowadząc (16:12). Końcówka znów była bardzo wyrównana, a o zwycięstwie Tauronu zadecydowały m.in. asy serwisowe Charlotte Leys i Ivany Plchotovej.

Ostatnia partia to już zdecydowana dominacja Tauronu, który rozbił mistrzynie Polski, tracąc zaledwie 12 punktów. Ostatni punkt w meczu zdobyła była środkowa Atomu Maja Tokarska.Więcej w serwisie sport.pl

Atom Trefl Sopot – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3
(24:26, 25:27, 12:25)

Składy zespołów:
Trefl:
Coimbra, Bełcik, Podolec, Rourke, Shelukhina, Pykosz, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Cabrera, Kuziak, Wilk i Kwiatkowska
MKS: Tokarska, Dirickx, Nuszel, Szczurek, Zaroślińska, Plchotova, Strasz (libero) oraz Śliwa, Kaczor, Liniarska i Leys

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved