Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Szamotuły Cup: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza triumfuje

Szamotuły Cup: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza triumfuje

W ostatnim spotkaniu turnieju Szamotuły Cup, który był jednocześnie meczem o Superpuchar Polski, rywalizowały drużyny Atomu Trefla Sopot oraz Tauronu MKS Dąbrowy Górniczej. Pojedynek ten bez straty seta wygrały podopieczne Waldemara Kawki.

Atom z Tauronem na równym poziomie walczył tylko w dwóch pierwszych setach. W pierwszym sopocianki prowadziły z Tauronem wyrównany bój, na początku nawet wygrywały (10:7). Z czasem jednak inicjatywę przejmowały siatkarki Waldemara Kawki. Opór sopocianek padł przy stanie (19:19). Co prawda w końcówce jeszcze raz na tablicy wyników pojawił się remis (24:24), ale dwa ostatnie punkty padły łupem trzeciej drużyny poprzednich rozgrywek.

W drugiej partii mistrzynie Polski poprawiły grę, choć to rywalki na półmetku seta prowadziły (10:7). Później nastąpiła seria dziewięciu punktów sopocianek i na drugą przerwę techniczną siatkarki Jerzego Matlaka schodziły, prowadząc (16:12). Końcówka znów była bardzo wyrównana, a o zwycięstwie Tauronu zadecydowały m.in. asy serwisowe Charlotte Leys i Ivany Plchotovej.

Ostatnia partia to już zdecydowana dominacja Tauronu, który rozbił mistrzynie Polski, tracąc zaledwie 12 punktów. Ostatni punkt w meczu zdobyła była środkowa Atomu Maja Tokarska.