Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Szamotuły Cup: Aluprof pokonał PTPS Piła

Szamotuły Cup: Aluprof pokonał PTPS Piła

W kolejnym dniu turnieju rozgrywanego w Szamotułach po przeciwnych stronach siatki stanęły ekipy BKS Aluprofu Bielska-Białej oraz PTPS Piła. Spotkanie to na swoją korzyść rozstrzygnęły podopieczne Wiesława Popika.

Początek spotkania był dość wyrównany i dopiero po kilku akcjach pilankom udało się odskoczyć na kilka punktów. Na pierwszej przerwie technicznej zawodniczki PTPS prowadziły 8:5. Dobra dyspozycja Magdaleny Wawrzyniak pozwoliła im dorzucić do tej przewagi jeszcze dwa oczka (12:7). Siatkarki BKS dwoiły się i troiły, ale spora ilość błędów własnych uniemożliwiała im odrobienie strat. Na drugim regulaminowym czasie nadal przegrywały (11:16). Do końca seta obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Wprawdzie podopieczne Wiesława Popika zdołały w końcówce na chwilę nieco zmniejszyć dystans (18:20), jednak ekipa z Piły nie dała wyrwać sobie zwycięstwa w tej odsłonie. PTPS wygrał pewnie, 25:20.

Podrażnione porażką w pierwszej partii, zawodniczki z Bielska-Białej z impetem rozpoczęły kolejnego seta. Szybko wypracowały kilkupunktowe prowadzenie (4:0), utrzymując je do pierwszej przerwy technicznej (8:5). W kolejnych akcjach pilanki nieco zniwelowały straty, ale ekipa BKS nie pozwoliła rozegrać się rywalkom. Kolejne udane zagrania sprawiły, że drugi regulaminowy czas odgwizdany został przy stanie 16:9 dla Aluprofu. Podopieczne Mirosława Zawieracza nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki w tej odsłonie. Przegrały z kretesem, 13:25.

Kolejny set ponownie lepiej rozpoczęły bielszczanki, odskakując na trzy oczka. Tym razem zawodniczki z Piły nie pozwoliły się zdominować. Szybko doprowadziły do remisu (3:3), a na pierwszej przerwie technicznej to one miały przewagę (8:4). Drużyna Aluprofu również nie dawała za wygraną. Podopieczne Wiesława Popika też odrobiły starty (15:15). Przez dłuższą chwilę toczyła się wyrównana walka, w końcówce jednak więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Bielska-Białej. Wygrały tę odsłonę 25:21 i objęły prowadzenie w całym spotkaniu.

Początek czwartej partii upłynął pod znakiem dość wyrównanej gry, jednak z biegiem czasu BKS wypracował trzy punkty zapasu (5:2). Dystans ten utrzymał się do pierwszej regulaminowej przerwy. Drużyna z Piły nie zamierzała poddać się bez walki. PTPS zmniejszył starty do zaledwie jednego oczka (9:10), ale jak się okazało, był to tylko chwilowy przebłysk. Aluprof ponownie wypracował znaczną przewagę (16:9), której w zasadzie nie oddał już do końca spotkania. Zespół prowadzony przez Wiesława Popika wygrał tego seta 25:21 i całe spotkanie 3:1.

PTPS Piła – BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3
(25:20, 13:25, 21:25, 21:25)

PTPS: Kuligowska, Martałek, Malesewić, Lis, Katić, Wawrzyniak, Wysocka (libero) oraz Naczk i Krawulska