Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Siatkarki Budowlanych zwycięskie w ostatnim sparingu

Siatkarki Budowlanych zwycięskie w ostatnim sparingu

Sparing Budowlanych Łódź z dwukrotnymi brązowymi medalistkami ligi niemieckiej - VfB 91 Suhl - zakończył się nietypowym wynikiem 4:0 dla gospodyń. Drużyna z Łodzi bez większych problemów pokonała zespół prowadzony przez Feliksa Koslowskiego.

Już od początku pierwszego seta wyraźnie widać było przewagę Budowlanych. Łodzianki osiągały większą skuteczność w ataku i stawiały bardzo dobry blok, zatrzymując mocne ataki Niemek. Świetnie w zagrywce spisywała się Katarzyna Bryda, szybko zwiększając prowadzenie. Rozgrywająca gospodyń – Courtney Thompson – łatwo „gubiła” blok przeciwniczek i okazała się dla zespołu gości orzechem nie do zgryzienia. Przez dużą ilość błędów własnych zawodniczki z Niemiec pozwoliły na zakończenie seta wynikiem 16:25.

Drugi set był zdecydowanie bardziej zacięty. Zespołowi VfB Suhl udało się doprowadzić do remisu 14:14, ale do końca partii przyjezdne zdołały zdobyć jedynie cztery punkty więcej i skończyć przy stanie 25:18.

Szansa dla drużyny gości pojawiła się w trzecim secie, gdy przy stanie 8:6 to właśnie one zeszły z przewagą dwóch punktów na przerwę techniczną. Mimo dobrej gry nie udało im się wykorzystać sytuacji i trzeciego seta zawodniczki VfB 91 Suhl również oddały przeciwniczkom. Przyjmująca Budowlanych Łódź Katarzyna Bryda była dziś nie do zatrzymania. Razem z bardzo mocno atakującą Dos Santos stanowiły silny duet. Po tej odsłonie wydawało się, że całe spotkanie kontrolują łodzianki i nic nie będzie w stanie odebrać im zwycięstwa.

W czwartym secie widoczne było już zmęczenie zawodniczek z Łodzi. Rywalki wykorzystały to i nadrobiły kilka punktów, pokazując tym samym świetną siatkówkę. Siatkarki Budowlanych Łódź jednak szybko skoncentrowały się i w końcówce Niemki znowu musiały uznać wyższość łodzianek, kończąc seta 22:25.

Pod koniec drugiego seta przy stanie 20:16 dla gospodyń na boisko weszła nowa zawodniczka Budowlanych Łódź, amerykańska atakująca Irene Hester. W tym sezonie zastąpiła ona Wenezuelkę Luz Delfines, z którą klub pożegnał się w ostatnich dniach. Trener Maciej Kosmol dokonywał jeszcze kilku zmian, wprowadzając na boisko również Martę Wójcik, Aleksandrę Sikorską, Ewelinę Mikołajewską i Dorotę Ściurkę, która zdobyła ostatni punkt w meczu.

Łodzianki zagrały bardzo dobre spotkanie. Soraya Des Santos i Katarzyna Bryda świetnie spisały się w ataku, zdobywając najwięcej punktów dla Budowlanych podczas całego spotkania.

W przyszłym tygodniu rozgrywki inauguruje ORLEN Liga. Pierwszymi rywalkami łodzianek będzie zespół z Dąbrowy Górniczej.

Budowlani Łódź – VfB 91 Suhl 4:0
(25:16; 25:18; 25:22; 25:22)

Składy drużyn:
Budowlani Łódź: Thompson, Golec, Pycia, Kruk, Bryda, Dos Santos, Durajczyk (libero) oraz Sikorska, Mikołajewska, Ściurka, Wójcik i Hester
VfB 91 Suhl: Pucarević, Kalinowskaja, Isailović, Nemcowa, Steger, Cukseewa, Golla (libero) oraz Bertolacci