Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Perła Złotokłos najlepsza na turnieju w Łodzi

Perła Złotokłos najlepsza na turnieju w Łodzi

fot. archiwum

Siatkarki Perły Złotokłos wygrały towarzyski Turniej o Puchar Prezesa Firmy Commercecon w Łodzi. Wyniki turnieju ważyły się do ostatnich spotkań, a gospodynie - zespół ŁKS Łódź - nie wykorzystały doskonałej szansy na zwycięstwo w całych zawodach.

Trzy zespoły grupy 3 II ligi kobiet oraz jedna z grupy 1 spotkały się w sobotę w Łodzi na turnieju towarzyskim, którego stawką był Puchar Prezesa Firmy Commercecon, głównego sponsora ŁKS Łódź. W pierwszym meczu gospodynie zmierzyły się z lokalnym rywalem, UKS Ozorków. Pierwszy set pokazał, że oba zespoły dzieli spora różnica, łodzianki pewnie wygrały do 13 i w kolejnych setach trener Michał Cichy mógł pozwolić sobie na rotowanie składem. W ŁKS zabrakło na tym turnieju przyjmującej i kapitan zespołu, Katarzyny Buchalskiej, a także libero Alicji Markiewicz. Pod ich nieobecność niemal wszystkie zawodniczki szerokiego składu ŁKS mogły zaprezentować swoje umiejętności. Z UKS Ozorków poradziły sobie również w dwóch kolejnych partiach, które wygrały do 23 i 20. W drugim meczu beniaminek II ligi kobiet, Perła Złotokłos, poradził sobie bez większych problemów z Energetykiem Poznań, wygrywając wszystkie trzy sety.

Dużo bardziej wyrównana była druga seria spotkań. Siatkarki z Ozorkowa w meczu z Energetykiem zaprezentowały się dużo lepiej i wygrały 2:1, w trzecim zaciętym secie pokonując rywalki na przewagi 26:24. Kolejny mecz był już bardzo zacięty. Siatkarki Perły Złotokłos postawiły wysoko poprzeczkę łodziankom i chociaż przegrały pierwszego seta 23:25, nie zamierzały się poddawać. W drugiej partii po zaciętej końcówce górą były podopieczne trenera Krzysztofa Duszczyka, a w ostatnim secie dzięki dobrej grze Dominiki Leśniewicz Perła prowadziła już 19:13. Wówczas na zagrywkę w zespole ŁKS weszła Karolina Suwińska i łodzianki popisały się znakomitą serią siedmiu punktów z rzędu, po czym… zupełnie stanęły. Zamiast dobić przeciwnika, przegrały seta do 23 i zanotowały pierwszą porażkę w tym turnieju.

Perle do wygranej w całych zawodach wystarczyła wygrana w meczu z UKS Ozorków. Ku zaskoczeniu wszystkich pierwszy set padł łupem podopiecznych trenera Grzegorza Zawieruchy. Perła wyrównała, ale w trzecim secie ambitne ozorkowianki znów okazały się lepsze, wygrywając tego dnia swoje drugie spotkanie. Przed ostatnim meczem turnieju ostateczna kolejność wciąż była więc sprawą otwartą. Łodziankom wystarczyła wygrana w meczu z Energetykiem do zajęcia pierwszego miejsca. Zmobilizowane siatkarki ŁKS w pierwszym secie nie dały rywalkom żadnych szans, wygrywając wysoko do 11. Jedna zmiana w składzie spowodowała jednak, że w drugiej partii gospodynie już zaczęły się gubić i niespodziewanie przegrały drugiego seta do 23. Trzecia partia doskonale zaczęła się dla poznanianek, które w pewnym momencie prowadziły już 16:8. Wtedy jednak łodzianki znów popisały się kapitalną serią, zdobywając dziesięć punktów z rzędu i wychodząc na dwupunktowe prowadzenie. I znów, zamiast dobić przeciwnika, podopieczne trenera Michała Cichego zaczęły popełniać proste błędy i… przegrały do 22. Tym samym wypuściły z rąk szansę na wygraną w całym turnieju, zajmując ostatecznie 3. miejsce. Puchar Prezesa Firmy Commerceon zabrały ze sobą siatkarki Perły Złotokłos.Wyniki turnieju:
ŁKS Commercecon Łódź – UKS Ozorków 3:0
(25:13, 25:23, 25:20)
Energetyk Poznań – Perła Złotokłos 0:3
(16:25, 19:15, 20:25)
UKS Ozorków – Energetyk Poznań 2:1
(25:22, 22:25, 26:24)
Perła Złotokłos – ŁKS Commerceon Łódź 2:1
(23:25, 26:24, 25:23)
UKS Ozorków – Perła Złotokłos 2:1
(25:18, 18:25, 25:22)
ŁKS Commercecon Łódź – Energetyk Poznań 1:2
(25:11, 23:25, 22:25)

Końcowa klasyfikacja:

1. Perła Złotokłos       3 5 pkt. 6:3
2. UKS Ozorków 3 5 pkt. 4:5
3. ŁKS Commercecon Łódź 3 4 pkt. 5:4
4. Energetyk Poznań 3 4 pkt. 3:6

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved