Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Niemki najlepsze w Twardogórze, Impel trzeci

Niemki najlepsze w Twardogórze, Impel trzeci

fot. archiwum

Siatkarki Impelu Wrocław zajęły trzecią lokatę w rozegranym w ten weekend Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra. Najlepsza okazała się niemiecka drużyna Schweriner SC.

Rywalizację w twardogórskim turnieju rozpoczął Impel Wrocław, który zmierzył się z Azeryol Baki VC. Polski zespół praktycznie w całym spotkaniu spisywał się bardzo dobrze. Jedynie w drugiej odsłonie rywalki poprawiły trochę grę, co w połączeniu z lekkim rozprężeniem w szeregach wrocławianek przyniosło Azeryolowi wygraną, i to dość pewną – do 16. W pozostałych dwóch setach podopieczne trenera Błaszczyka ponownie przejęły inicjatywę i zapisały na swoim koncie zwycięstwo.

W sobotę rozegrano już trzy spotkania. W pierwszym trzy prawie identyczne sety rozegrały ekipy z Niemiec – Schweriner SC i Rote Raben. Cały pojedynek to była widoczna przewaga siatkarek pierwszej z nich, natomiast zawodniczki z Vilsbiburga bezskutecznie goniły rywalki. Dużo lepiej spisały się natomiast w kolejnym starciu, w którym przyszło im zmierzyć się z wrocławskim Impelem. Ekipa trenera Błaszczyka, choć nie odstawała mocno od przeciwniczek, to jednak nie potrafiła w żadnym z rozegranych setów przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i uległa 0:3. Drugi niemiecki zespół zmierzył się w ostatnim tego dnia spotkaniu z ekipą Baki VC i zapisał na swoim koncie kolejne trzysetowe zwycięstwo. Siatkarki Azeryolu jedynie w drugiej odsłonie potrafiły postawić wszystko na jedną kartę, toczyć wyrównaną walkę z Niemkami, które jednak w końcówce okazały się lepsze.

Azeryol Baki nie zdołał wywalczyć choć seta w meczu kolejnym. Drużyna z Vilsbiburga okazała się przeciwnikiem poza zasięgiem i nadawała ton grze w całym spotkaniu, nie pozwalając rywalkom na wiele. W kolejnej rywalizacji wrocławianki zdołały pokonać silny Schweriner SC, choć udało się to dopiero w pięciu setach. Przez to Impel Wrocław zajął dopiero trzecią lokatę w całym turnieju, w którym triumfowały siatkarki Schweriner, a najlepszą zawodniczką zawodów wybrana została Anja Brandt.

Wyniki turnieju:
Impel Wrocław – Azeryol Baki VC 3:1
(25:15, 16:25, 25:18, 25:15)
Schweriner SC – Rote Raben Vilsbiburg 3:0
(25:19, 25:17, 25:18)
Impel Wrocław – Rote Raben Vilsbiburg 0:3
(19:25, 23:25, 22:25)
Schweriner SC – Azeryol Baki VC 3:0
(25:17, 26:24, 25:16)
Rote Raben Vilsbiburg – Azeryol Baki VC 3:0
(25:15, 25:12, 25:16)
Impel Wrocław – Schweriner SC 3:2
(22:25, 25:21, 25:18, 23:25, 15:13) 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved