Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga: Jastrzębianie przegrali w tie-breaku

Młoda Liga: Jastrzębianie przegrali w tie-breaku

fot. archiwum

W drugim meczu rozegranym w ramach Młodej Ligi jastrzębianie przegrali po pięciosetowej walce z Indykpolem AZS-em Olsztyn 2:3. - Spotkanie powinno było się zakończyć naszym zwycięstwem w trzech setach - powiedział po meczu Leszek Dejewski.

– Jestem zdania, że to spotkanie powinno było się zakończyć naszym zwycięstwem w trzech setach – mówił po meczu z olsztynianami Leszek Dejewski, trener Jastrzębskiego Węgla. Po bardzo dobrym pierwszym secie w wykonaniu jego podopiecznych, w drugiej partii młodzi jastrzębianie prowadzili już 20:17, a mimo to musieli uznać wyższość swoich rywali. – Brakuje nam jeszcze konsekwencji, utrzymania dobrego rytmu gry przez całe spotkanie – kręcił głową szkoleniowiec jastrzębskiej drużyny.

Potwierdziło się to także w kolejnych dwóch partiach, w których jastrzębianie zbyt łatwo trwonili kilkupunktowe przewagi w końcówkach setów. Za pierwszym razem obyło się jeszcze bez poważniejszych konsekwencji, bo pomimo wyrównania przez olsztynian stanu seta po 24 z wyniku 20:24, jastrzębianie zdołali wygrać tę partię na przewagi. W czwartym secie przeciwnik już na to nie pozwolił. Po doprowadzeniu do wyrównania ze stanu 20:23, tym razem to drużyna ze stolicy Warmii i Mazur zwyciężyła 26:24. Tie-break również goście rozstrzygnęli na własną korzyść.

– W naszym pierwszym, przegranym również 2:3, spotkaniu ligowym zagraliśmy zdecydowanie gorzej niż dzisiaj. Uważam, że nasza gra idzie ku lepszemu, chłopcy nabierają pewności, ustępuje już zmęczenie przygotowaniami do sezonu. Widać zmiany na plus, a praca, którą chłopaki wykonują, powoli procentuje. Dlatego jestem zadowolony. Szkoda tylko przegranej, ale cały czas powtarzam, że w tym naszym projekcie Akademii wynik nie jest najistotniejszy – uważa trener Dejewski.Dodajmy, że część spotkania Młodej Ligi z trybun obserwowali szkoleniowcy pierwszego zespołu: Lorenzo Bernardi oraz Juan Manuel de Palma. Biorąc pod uwagę zagrywkę oraz skuteczność w ataku, z niezłej strony zaprezentowali się w meczu: Adrian Sławiński, Adam Banasiak, a także Michał Pacławski.

Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn 2:3
(25:18, 23:25, 26:24, 24:26, 9:15)

Składy drużyn:
Jastrzębski Węgiel: Banasiak, Pacławski, Zborowski, Pihan, Matula, Sławiński, Popiwczak (libero) oraz  Łączny (libero), Nawrocki, Grad i Krygiel
Indykpol AZS Olsztyn: Ruszczyk, Gawrewicz, Guzewicz, Tomczak, Wojtulewicz, Bednarczyk, Mariański (libero) oraz Budziński i Wróbel

źródło: ksjastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved