Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Silesia Volley II bez straty seta w Wodzisławiu Śl.

II liga K: Silesia Volley II bez straty seta w Wodzisławiu Śl.

Nie o takim powrocie do II ligi kobiet marzyły siatkarki Zorzy Wodzisław Śl., które w sobotnie popołudnie podejmowały u siebie wicemistrza grupy 2, Silesię Volley II Sokół Chorzów Mysłowice. Lepsze okazały się przyjezdne, które wygrały w trzech setach.

Kibice, którzy zasiedli na trybunach Szkoły Podstawowej nr 8 w Wodzisławiu Śląskim, gdzie na co dzień trenują i grają siatkarki miejscowej drużyny Zorzy, z dużymi nadziejami podeszli do meczu z Silesią Volley II. Bowiem zanim na parkiecie pojawiły się seniorki, w czwartek swój mecz rozegrały juniorki Zorzy i Silesii Volley II. Spotkanie było bardzo zacięte i zakończyło się zwycięstwem wodzisławianek 3:0.

W meczu drugoligowców podopieczne Andrzeja Brzezinki początkowo wzięły przykład z młodszych koleżanek, otwierając seta wynikiem 12:5. Duża w tym zasługa przyjezdnych, które raziły nieporadnością w ataku i na zagrywce. Sytuacja zmieniła się, gdy w polu serwisowym Silesii Volley II stanęła Aleksandra Wieczorek i to po jej zagrywce przyjezdne odrobiły trzy oczka (9:12). Sytuację starał odmienić się trener Brzezinka, ale chorzowsko-mysłowicki team odrobił straty (15:15), wychodząc następnie na prowadzenie przy stanie 16:15 i kontrolując seta do końca.

Druga partia od początku toczyła się pod dyktando przyjezdnych, które wyszły na prowadzenie 4:1. Wodzisławiankom udało się zbliżyć na 8:10, ale ekipa Rafała Kalinowskiego po chwili prowadziła 16:10. Wówczas w ekipę Silesii Volley wdarło się rozprężenie i przy wyniku 16:13 o czas dla zespołu poprosił szkoleniowiec gości. Krótka rozmowa z trenerem przyniosła zamierzony efekt i zeszłoroczny wicelider grupy 2 ponownie odskoczył na kilka punktów, zwyciężając 25:18.

Po zmianie stron miejscowe rozpoczęły trzecią odsłonę meczu bardzo agresywnie, co widoczne było na tablicy wyników (4:1). Ekipa Silesii Volley odrobiła straty (4:4), odskakując następnie rywalkom na kilka punktów. Pomimo dużych strat do rywalek, wodzisławianki nie poddały się, doprowadzając ze stanu 14:23 do wyniku 20:23, jednak kolejne dwa punkty należały do zespołu Rafała Kalinowskiego, który dzięki zwycięstwu nad beniaminkiem zajmuje 4. miejsce w gr. 2 po 1. kolejce.

Zorza Wodzisław Śl. – Silesia Volley II Sokół Chorzów/Mysłowice 0:3
(21:25, 18:25, 20:25)