Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Udana inauguracja AGH Galeco Wisły Kraków

I liga K: Udana inauguracja AGH Galeco Wisły Kraków

Udanie w rozgrywki I ligi kobiet weszły krakowskie wiślaczki. Podopieczne Marcina Wojtowicza dzięki wygranej nad KS Murowana Goślina zapisały na swoim koncie pierwsze trzy punkty, chociaż mecz zaczął się o wiele lepiej dla drużyny przyjezdnej.

W mecz lepiej weszły przyjezdne, które po pierwszych akcjach prowadziły 4:0, na co błyskawicznie zareagował Marcin Wojtowicz, prosząc o pierwszą przerwę dla zespołu z Krakowa. Krótka rozmowa przy ławce trenerskiej beniaminka szybko przyniosła zamierzony efekt, bowiem po chwili było już 5:4 dla gospodyń. Od tego momentu gra się wyrównała, ale od stanu 11:10 goślinianki zaczęły uciekać rywalkom i kilka akcji później prowadziły już 17:12. – Zaczęliśmy to spotkanie bardzo nerwowo. Na szczęście w porę opanowaliśmy emocje, doprowadzając do wyrównania – mówi szkoleniowiec wiślaczek, Marcin Wojtowicz, którego zespół wyrównał (17:17), a po blokach Magdy Jagodzińskiej i Dominiki Nowakowskiej prowadził 22:20. Końcówka należała do siatkarek Aleksandra Klimczyka, które wygrały pierwszą odsłonę meczu po asie serwisowym Kingi Hatali.

W drugiej partii to krakowianki przejęły inicjatywę, odskakując na kilka punktów. Wynik seta rozstrzygnął się przy stanie 9:5. Wówczas, dzięki doskonałej grze w obronie, krakowianki odskoczyły na 17:5, kontrolując do końca seta wydarzenia na boisku. – Trudno w tym secie kogokolwiek wyróżnić, bowiem wszystkie dziewczyny grały koncertowo, realizując w 100% założenia taktyczne. Doskonale spisywały się skrzydłowe i środkowe, a Adrianna Szady z powodzeniem gubiła blok przeciwnika – cieszył się szkoleniowiec beniaminka. Także w trzeciej partii z powodzeniem radziły sobie siatkarki „Białej Gwiazdy”. Podopieczne Marcina Wojtowicza wygrywały już 14:7, a następnie 18:9. Wówczas w ekipie z Wielkopolski ciężar gry wzięła na siebie Beata Strządała, zmniejszając straty do stanu 14:18. Krakowianki szybko przełamały chwilowy przestój i dzięki akcjom Nowakowskiej prowadziły 21:16. Decydujące o zwycięstwie akcje należały do Ewy Śliwińskiej, która ustaliła wynik seta – 25:18.

Równie zacięty przebieg jak pierwsza odsłona meczu miała czwarta partia. W niej oba zespoły szły punkt za punkt do stanu 4:4. Wówczas na linii dziewiątego metra stanęła Śliwińska i przy stanie 4:8 o czas poprosił trener Klimczyk. Kilka minut później na tablicy wyników był remis 8:8, a gra ponownie się wyrównała. W końcówce seta Hatala dała gośliniankom dwupunktową przewagę (21:19), która przez miejscowe natychmiast została zniwelowana (21:21). Zarówno Wisła, jak i KS Murowana Goślina na przemian wychodziły na prowadzenie, jednak decydujące o zwycięstwie punkty zdobyły miejscowe, wygrywając inauguracyjny mecz w I lidze kobiet 3:1.

AGH Galeco Wisła Kraków – KS Piecobiogaz Murowana Goślina 3:1
(23:25, 25:13, 25:18, 25:23)