Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: AZS UEK Kraków wywiózł trzy punkty z Warszawy

I liga K: AZS UEK Kraków wywiózł trzy punkty z Warszawy

W ostatnim meczu 1. kolejki I ligi kobiet krakowianki pokonały w Warszawie miejscową Spartę 3:0 i wywiozły ze stolicy cenne trzy punkty. Zwycięstwo Elitesek AZS UEK Kraków nie było jednak tak przekonywujące, jak sugeruje to wynik spotkania.

Już na początku spotkania po dwóch kontrach Izabeli Kożon spartanki wyszły na dwupunktowe prowadzenie, które przy stanie 4:4 zostało zupełnie zniwelowanie. Po bloku Magdaleny Fedorów na Małgorzacie Gogołek to podopieczne Jacka Skroka miały punkt przewagi (6:5), ale gdy blokiem zapunktowała Katarzyna Lisiecka, to Sparta miała dwupunktową zaliczkę (10:8). Po aucie Agaty Skiby (11:8) o czas dla zespołu poprosił szkoleniowiec Elitesek. Rozmowa przy ławce trenerskiej nie przyniosła zamierzonego efektu, bowiem krakowianki dalej popełniały proste błędy. Miejscowe, w szeregach których również zauważyć można było sporo niedokładności, były skuteczniejsze na siatce i po ataku Gogołek prowadziły 15:10. Akademiczki z grodu Kraka zbliżyły się na 13:16, ale po serii błędów przegrywały 13:18, 14:20. Przy stanie 17:23 drugi czas wykorzystał Jacek Skrok, ale po kolejnym błędzie krakowianek Spartę od zwycięstwa w premierowej odsłonie dzielił tylko jeden punkt (24:17). Stołeczne miały spore problemy z postawieniem przysłowiowej kropki nad „i” i po trzech nieudanych akcjach Sparty o przerwę dla zespołu poprosił Marek Hertel (24:20). Warszawianki sporo problemów miały z przyjęciem zagrywki Sandry Cabańskiej i przy stanie 24:22 kolejną przerwę wykorzystał trener Hertel. Próba wybicia z rytmu przeciwnika nie przyniosła zamierzonego efektu i po bloku Fedorów na Lindego było 24:24. Ostatnie akcje to festiwal błędów z obu stron, jednak lepszym zespołem okazały się krakowianki, wygrywając 28:26.

W drugiej partii w stołecznym zespole nie było już takiej dynamiki, w przeciwieństwie do siatkarek po drugiej stronie siatki, które odskoczyły przy stanie 4:2 na dwa oczka, a po błędzie spartanek ich przewaga wzrosła do trzech punktów. Podopieczne Marka Hertla nie zamierzały się poddawać i po kontrach Gogołek i Kożon do przeciwnika traciły już tylko jeden punkt (7:8). Wówczas spartanki stanęły w miejscu, a na boisku dominował zespół z Krakowa, odskakując na 14:8. Niemoc gospodyń przełamała dopiero Magdalena Gryka, punktując najpierw w bloku, a następnie w polu serwisowym (10:14). Zryw Sparty był chwilowy, bowiem po kolejnym asie serwisowym Katarzyny Połeć było 20:11 dla krakowskich ekonomistek. Do końca seta podopieczne Jacka Skroka utrzymywały bezpieczną przewagę, wygrywając 25:19.

Już na początku trzeciej odsłony meczu zarysowała się trzypunktowa przewaga ekonomistek, która po bloku Katarzyny Wąsowskiej wzrosła czterech oczek (7:3). Po chwili było już 10:5 dla ekipy Elitesek AZS, ale gdy w szeregi przyjezdnych wdarło się rozprężenie, przy stanie 11:9 o czas dla zespołu poprosił Jacek Skrok. Po wznowieniu gry będące na fali warszawianki wyrównały stan seta po asie serwisowym Marty Dudy (12:12), a po bloku Gryko prowadziły 13:12. Krakowianki miały spore problemy z przyjęciem zagrywki Joanny Sałygi (13:15), a zmiany trenera Skroka początkowo nie przyniosły efektów, bowiem Sparta prowadziła 17:14. Bardzo szybko okazało się, że ekipa Marka Hertla nie potrafi utrzymać koncentracji i na tablicy wyników był remis – 20:20. W końcowej fazie seta, podobnie jak w pierwszej partii, na bohaterkę wyrosła Sandra Cabańska. Skrzydłowa Elitesek AZS dzięki dwóm punktom zdobyła piłkę meczową, a wynik spotkania atakiem ze skrzydła ustaliła Katarzyna Wąsowska (25:23).

Sparta Warszawa – Eliteski AZS UEK Kraków 0:3
(26:28, 19:25, 23:25)

Sparta: Kożon, Gogołek, Gryko, Lisiecka, Pogorzelska, Tomczyk, Kucińska (libero) oraz Duda i Sałyga
Eliteski AZS: Matyjaszek-Matela, Król, Wąsowska, Skiba, Sadowska, Fedorów, Sroga (libero) oraz Urban, Cabańska, Połeć i Wawrzyniak