Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Gospodarze zwyciężyli w świdnickim memoriale

Gospodarze zwyciężyli w świdnickim memoriale

Zawodnicy Avii Świdnik wygrali VIII Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy swojego klubu. Gospodarze wyprzedzili w zawodach drugi Pronar Parkiet Hajnówka oraz trzeci Krispol Września i czwarty Wisłok Strzyżów.

Dwudniowy turniej rozpoczął się w piątek. W tym dniu w dwóch rozegranych pojedynkach padał wynik 3:1. Najpierw siatkarze ze Strzyżowa pokonali dość niespodziewanie hajnowian. Ekipa Wisłoka od początku pojedynku spisywała się bardzo dobrze i gdy wygrała zaciętą końcówkę pierwszej odsłony, zwycięstwo w kolejnej przyszło jej już dużo łatwiej. Załamanie gry w szeregach podopiecznych trenera Podpory przyszło w trzeciej partii i to drużyna z Hajnówki narzuciła w niej swój rytm gry. Strzyżowianom udało się jednak powrócić do dobrej dyspozycji i rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Drugie starcie lepiej rozpoczęli siatkarze z Wrześni, którzy wyrównaną odsłonę wygrali do 23. W trzech kolejnych jednak w ważnych momentach dobrze spisywali się świdniczanie, którym udało się triumfować w całym pojedynku. Podopieczni Marcina Jarosza rozkręcali się z każdą kolejną akcją, by w czwartej odsłonie narzucić rywalom swój styl gry i wygrać pewnie do 15.

W sobotę rywalizację otworzyły zespoły z Wrześni i Hajnówki. Po niezwykle zaciętym pojedynku, choć zakończonym w trzech setach, zwycięscy z boiska schodzili hajnowianie. Po nich na boisko wkroczyli gospodarze, którzy stanęli naprzeciwko drużyny ze Strzyżowa. Mimo dobrej postawy Wisłok nie był w stanie przeciwstawić się siatkarzom Marcina Jarosza i uległ w czterech setach. Strzyżowianom również w meczu z Krispolem Września nie poszło za dobrze. Podopiecznym trenera Podpory gra zupełnie nie układała się, w wyniku czego rywale wygrali w trzech setach. Ostatni mecz decydował o zwycięstwie w całym turnieju. Miejscowa Avia nie dała w nim jednak szans hajnowianom, którzy jedynie w drugim secie postawili trudniejsze warunki, a i tak przegrali partię do 24. W dwóch pozostałych pewnie wygrywali świdniczanie.