Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal: Na tym etapie przewyższają nas w każdym elemencie

Andrzej Kowal: Na tym etapie przewyższają nas w każdym elemencie

fot. archiwum

Siatkarze mistrza Polski przegrali walkę o Superpuchar. - W tym spotkaniu wynik był wyjątkowo ważny. Przyjechaliśmy po to, żeby wygrać, ale Skra była zdecydowanie lepsza - nie kryjąc rozczarowania, o porażce swojego zespołu mówił Andrzej Kowal.

Po III Turnieju im. Jana Strzelczyka wspominał pan, że w przypadku spotkań rozgrywanych na etapie przygotowawczym sam wynik nie jest najważniejszy. Walka o Superpuchar z wicemistrzem kraju także może być rozpatrywana w takich kategoriach? Ranga rozgrywek była nieco inna.

Andrzej Kowal:W tym spotkaniu wynik akurat był wyjątkowo ważny. Inaczej wyglądała sytuacja w przypadku turnieju, jaki rozgrywaliśmy w Rzeszowie, na etapie przygotowawczym. Tutaj przyjechaliśmy po to, żeby wygrać, ale Skra Bełchatów była zdecydowanie lepsza. Rywale pokazali nam, że na tym etapie przewyższają nas w każdym elemencie, a szczególnie w ataku ze skrzydeł. To był ten element decydujący, gdzie po każdym niedokładnym przyjęciu widoczna była wyraźna różnica, przemawiająca na naszą niekorzyść.

Początek meczu zapowiadał jednak inny rozwój sytuacji…– Jednak w jednym ustawieniu, przy zagrywce Pawła Woickiego, straciliśmy serię punktów. Później w pierwszym i trzecim ustawieniu były takie dość istotne momenty. Niestety po tym wszystkim coraz trudniej było nam złapać taki swój właściwy rytm gry. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało, na pewno te serie i przestoje musimy wyeliminować, bo z tym także w zeszłym sezonie mieliśmy wracające problemy.

W spotkaniu zagrał zmagający się ostatnio z urazem Olieg Achrem. Czy na tym etapie kapitan Resovii wrócił już do pełnowymiarowych treningów? Kiedy będzie można mówić o meczowej dyspozycji?

– Tak naprawdę Olieg (Achrem – przyp. red.) zagrał tylko po dwóch dniach treningu. Trudno tutaj jeszcze mówić o jakiejkolwiek dyspozycji. Chociaż jak na te dwudniowe przygotowania zaprezentował się naprawdę bardzo dobrze. Olieg jest już w stanie normalnie trenować, natomiast do takiej prawdziwej dyspozycji jeszcze trochę mu brakuje.

Do rozpoczęcia rozgrywek PlusLigi pozostał niespełna ponad tydzień. Nad czym w tym czasie pana podopieczni muszą przede wszystkim popracować?

– Nad wszystkim. Cały czas musimy pracować nad każdym elementem. Nie ma jednego elementu, który wychodziłby nam lepiej. A nawet jeśli tak jest, to na tym etapie absolutnie nie można go zaniedbywać.

Nowy obiekt w Częstochowie został przetestowany. Pomijając niekorzystny wynik, jak oceniłby pan warunki w hali przy ul. Żużlowej?

– Hala jest bardzo piękna i na pewno sympatyczna. Na pewno tutaj wrócimy na mecz ligowy, więc myślę, że w tym kolejnym meczu rozgrywanym tutaj w Częstochowie hala będzie dla nas o wiele bardzie przyjazna, a rezultat będzie tym razem korzystny.

* rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved