Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > historia siatkówki > Andrea Anastasi: Ta książka wiele dla mnie znaczy

Andrea Anastasi: Ta książka wiele dla mnie znaczy

fot. archiwum

Tuż przed meczem o Superpuchar Polski odbyła się konferencja prasowa z trenerem Anastasim dotycząca wydania jego biografii. - Książka jest prezentem od mojego przyjaciela, Adelio Pistelliego, który podążał za mną przez całą moją karierę zawodniczą - powiedział.

Już od początku konferencji widać było, że Andrea Anastasi był bardzo zadowolony i podekscytowany między innymi miejscem, w którym się znajdował. – Dzień, w którym rozgrywany jest mecz o Superpuchar, to bardzo ważny moment dla polskiej siatkówki. Bardzo się cieszę, ze mogę być w Częstochowie w nowej, wspaniałej hali i przedstawić tu książkę o sobie – zaczął szkoleniowiec biało-czerwonych.

Biografia Anastasiego pojawiła się w księgarniach 8 sierpnia 2012 roku. Autorem książki jest Adelio Pistelli – włoski dziennikarz, który na co dzień przyjaźni się z trenerem. – Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli mi w powstaniu tej książki. Jest ona prezentem od mojego przyjaciela Adelio Pistelliego, który podążał za mną przez całą moją karierę zawodniczą – powiedział szkoleniowiec i dodał: – Kiedy postanowiłem zakończyć karierę, powiedział, że chce napisać o mnie książkę. Wtedy pomyślałem, że to nie dla mnie i odmawiałem mu wiele razy. Pewnego dnia przyszedł do mojego domu i rozmawiał z moimi rodzicami. Mój żyjący jeszcze wtedy tata pokazał mu wycinki z gazet zawierające informacje o mnie, które zbierał przez lata i powiedział, że to właśnie one powinny się znajdować na pierwszych stronach książki.

Andrea Anastasi wyraźnie podkreśla jednak, jak ważna jest ta biografia dla niego i dla jego rodziny. – Ta publikacja nie jest jedynie dla mnie, ale również dla całej mojej rodziny, a szczególnie dla mojego ojca, który niestety nie doczekał się jej wydania. Nawet jeśli nikt nie będzie nią zainteresowany, to jest to ogromna pamiątka dla mnie.Przy tworzeniu biografii pracowały najbliższe osoby Anastasiego. On sam jedynie rozmawiał z Pistellim, który przeprowadził z nim „prosty, ale wyciągający” wywiad. – Moja żona wybrała wszystkie zdjęcia do tej książki, Adelio ją opracował, a ja tak naprawdę nie zrobiłem przy niej nic, ale teraz, kiedy trzymam ją w ręku, to jestem z niej dumny i bardzo wiele ona dla mnie znaczy.

Na początku książka została wprowadzona na rynek włoski. – Do wydania tej biografii w Polsce namówił mnie mój menadżer, Jakub Malke i mam nadzieję, że była to słuszna decyzja. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i wydania tej książki – powiedział Anastasi, wymieniając między innymi Marcina Lepę, który wykonał tłumaczenie z języka włoskiego.

Łukasz Kuśnierz, przedstawiciel wydawnictwa Sine Qua Non, zapowiada, że wkrótce do polskich księgarni trafią inne książki, które zapewne spodobają się siatkarskim kibicom. – To nasza pierwsza książka o tematyce siatkarskiej, ale już mogę obiecać, ze będą następne. Książka kończy się na zwycięstwie Polaków w Lidze Światowej. Być może w przyszłości zostanie ona zaktualizowana.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
historia siatkówki

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved