Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Agata Durajczyk: W meczu z Dąbrową będzie o wiele lepiej

Agata Durajczyk: W meczu z Dąbrową będzie o wiele lepiej

W niedzielnym meczu Budowlane Łódź, podobnie jak w sobotę, pokonały niemiecki VfB Suhl, tym razem 3:1. - Mam nadzieję, że kiedy troszkę odpoczniemy i nabierzemy szybkości, to w tym meczu z Dąbrową będzie zdecydowanie lepiej - mówi Agata Durajczyk.

W obu meczach wystąpiła testowana Amerykanka Irene Hester. Nadal nie wiadomo jednak, czy ta przyjmująca podpisze kontrakt z zespołem prowadzonym przez trenera Maciej Kosmola. Ostateczna decyzja w tej sprawie powinna zapaść do poniedziałku. Już w sobotę łodzianki zainaugurują sezon spotkaniem w Dąbrowie Górniczej z Tauronem MKS.

Miłe zwycięstwo tuż przed rozpoczęciem sezonu ligowego. Znałyście wcześniej swojego rywala – VfB 91 Suhl?

Agata Durajczyk:Nie, nie wiedziałyśmy do końca co to będzie za zespół. Tak zostało ustalone, żeby poćwiczyć pewne warianty przez startem ligi i chyba taki cel tych sparingów został spełniony.

Dość nietypowy wynik jak na mecz siatkówki, ale nie było to chyba jednak aż tak łatwe spotkanie, jak mogłoby się wydawać. Zwłaszcza w tym dodatkowym secie w sobotę Niemki trochę was postraszyły.

Znacznie obniżyła się nasza koncentracja. Po wygranej w trzech pierwszych setach, musiałyśmy zagrać jeszcze jeden i wszystkie chyba byłyśmy myślami już gdzieś indziej i trzeba było skupić się jeszcze na tego ostatniego seta. Dobrze, że wygrałyśmy i mam nadzieję, że jutro ta gra będzie jeszcze lepiej wyglądała, bo do ligi pozostał jeszcze tylko tydzień.

W pełnym zestawieniu gracie dość niedługo. Jako ostatnie dołączyły do zespołu Amerykanki. Będzie to miało duży wpływ na waszą grę, zwłaszcza teraz, na początku sezonu?

Courtney dołączyła do nas już trochę wcześniej, także z nią jesteśmy bardziej zgrane. Z drugą dziewczyną jesteśmy dopiero od kilku dni, więc jeszcze chwilę to potrwa. Jeszcze do końca nie wiemy, na jakiej pozycji będzie grać, czy na ataku, czy będzie to atak z przyjęciem, tak więc to się jeszcze okaże. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało za tydzień.

Jak możesz ocenić waszą początkową współpracę, zwłaszcza jeśli chodzi o Courtney, z którą już miałyście okazję się poznać?

Wydaje mi się, że do Courtney nie ma żadnych zarzutów, bo na boisku oddaje całe swoje serce, także współpraca z nią jest naprawdę rewelacyjna.

Ciężki okres przygotowawczy już praktycznie za wami. Mordercza praca przyniesie rezultaty?

No mam nadzieję, że jeszcze przez ten tydzień, kiedy troszkę odpoczniemy i nabierzemy szybkości, to w tym meczu z Dąbrową będzie zdecydowanie lepiej.

źródło: budowlanilodz.pl, Express Ilustrowany