Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Justyna Raczyńska: Jesteśmy dobrze przygotowane do sezonu

Justyna Raczyńska: Jesteśmy dobrze przygotowane do sezonu

fot. Tomasz Tadrała

Siatkarki Chemika Police zainaugurują dzisiaj sezon meczem z Budowlanymi Toruń. - Mamy silny zespół, który zna swoją wartość i mocno wierzymy w końcowy sukces, jakim będzie awans do ORLEN Ligi - mówi Justyna Raczyńska, przyjmująca zespołu z Polic.

Za wami dwa miesiące intensywnych przygotowań do sezonu ligowego.

Justyna Raczyńska: – To prawda. Mamy za sobą ciężki okres przygotowawczy, w trakcie którego pracowałyśmy nie tylko nad kondycją fizyczną czy motoryką, ale również techniką siatkarską. Każda z nas solidnie pracowała na treningach, po to aby wyniki w lidze były jak najlepsze.

Spotkania kontrolne pokazały, że zespół Chemika Police wydaje się być bardzo dobrze przygotowany do sezonu ligowego.– Rzeczywiście, wyniki naszych meczów sparingowych są dobre. Przede wszystkim możemy być zadowolone z gry. Sprawdziłyśmy nasze umiejętności na tle tak silnych zespołów jak Vakifbank Stambuł, Atom Trefl Sopot, PTPS Piła czy Pałac Bydgoszcz.

Optymiści twierdzą, że skoro pokonałyście aktualne mistrzynie Polski, to awans macie już właściwie w kieszeni.

– Nikt tego awansu nam nie podaruje. Musimy same go wywalczyć na parkiecie. Mamy silny zespół, który zna swoją wartość i mocno wierzymy w końcowy sukces, jakim będzie awans do ORLEN Ligi. Ale tak jak powiedziałam, musimy same go wywalczyć na parkiecie.

W ubiegłym sezonie byłaś kapitanem zespołu, teraz tę funkcję powierzono Joannie Mirek.

– Asia jest doświadczoną zawodniczką, która ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Na każdym treningu stara się nam pomagać, udzielając różnego rodzaju wskazówek. Ja jestem zadowolona, że mam okazję trenować i uczyć się od takich dziewczyn jak Asia czy Iza (Kowalińska), dzięki czemu z dnia na dzień mogę podnosić swoje umiejętności.

Już dzisiaj zainaugurujecie rozgrywki na I-ligowych parkietach i tym samym rozpoczniecie ten marsz ku ORLEN Lidze.

– Każda z nas tak naprawdę nie mogła doczekać się tej inauguracji. Mamy za sobą ciężki okres przygotowawczy i teraz będziemy mogły wyjść na parkiet i rozpocząć rywalizację. Treningi są częścią życia każdego sportowca, ale to, co najbardziej cieszy, to właśnie rywalizacja.

Czego kibice mogą spodziewać się w spotkaniu przeciwko Budowlanym Toruń?

– Na pewno walki i determinacji z naszej strony. Jesteśmy dobrze przygotowane do sezonu i do Torunia jedziemy po zwycięstwo. Zarząd klubu jasno sprecyzował nam cel na ten sezon, więc zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby go zrealizować w 100%.

Dziękuję za rozmowę.

– Dziękuję.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved