Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Szamotuły Cup: Zwycięstwa MKS-u i BKS-u na inaugurację

Szamotuły Cup: Zwycięstwa MKS-u i BKS-u na inaugurację

W turnieju Szamotuły Cup MKS Dąbrowa Górnicza po zaciętym pojedynku pokonał PTPS Piła 3:2, choć prowadził już 2:0. W drugim spotkaniu Atom Trefl Sopot również po tie-breaku przegrał z czwartą ekipą ubiegłego sezonu, BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:3.

Turniej w Szamotułach dąbrowianki rozpoczęły podobnie jak tydzień wcześniej zawody w Jarocinie. Po dwóch pewnie wygranych setach podały pomocną dłoń przeciwniczkom, a doświadczone zawodniczki PTPS-u Piła potrafiły wykorzystać nadarzającą się okazję. Dwukrotnie okazały się minimalnie lepsze, zwyciężając w trzeciej i czwartej odsłonie 25:23. Dopiero w tie-breaku Tauron MKS Dąbrowa Górnicza powrócił na właściwą ścieżkę, pokonując szósty zespół PlusLigi Kobiet 15:9. Końcowe statystyki potwierdzają, że meczowe zwycięstwo należało się jak najbardziej podopiecznym Waldemara Kawki, które górowały w bloku, w przyjęciu oraz w ataku. Najlepiej punktującą zawodniczką spotkania była Katarzyna Zaroślińska (21 pkt.), a w ekipie z Piły Tijana Malesevic (20 pkt.).

PTPS Piła – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3
(20:25, 19:25, 25:23, 25:23, 9:15)

Składy drużyn:
PTPS Piła:
Martałek, Malesevic, Lis, Krawulska, Katic, Wawrzyniak, Wysocka (libero) oraz Borek, Kuligowska i Naczk
MKS: Tokarska, Leys, Liniarska, Stacchiotti, Zaroślińska, Śliwa, Strasz (libero) oraz Kaczor i Dirickx

Mimo prowadzenia przez większość premierowej odsłony bielszczanki słabiej od przeciwniczek rozegrały końcową fazę. Główną bolączką BKS-u była Rachael Rourke. Australijska zawodniczka brylowała w ataku, a bezradne siatkarki z Bielska-Białej nie mogły sobie poradzić z postawieniem szczelnego bloku. Po nieudanym ataku Heleny Horki pierwsza partia padła łupem „atomowych” sopocianek (25:23). Również druga partia należała do podopiecznych Jerzego Matlaka. Wspomnianą Rachel Rourke wspomagały w sile ofensywnej Noris Cabrera oraz Erika Coimbra (7:2). Gra wyrównała się po pierwszej przerwie technicznej, lecz błędy własne BKS-u w końcówce pozwoliły Treflowi na zwycięstwo 25:22.

Podenerwowane bielszczanki jednakże nie zamierzały się poddawać. Trzeciego seta rozpoczęły od mocnego uderzenia. W wyjściowym składzie Helenę Horkę zmieniła Monika Czypiruk-Solarewicz. To właśnie ta siatkarka wraz z Elisą Cellą dostarczały najwięcej punktów na konto BKS-u (14:5). Po dwóch serwisowych asach Joanny Wołosz „do roboty” wzięły się przyjezdne z Pomorza. Sopocianki zdołały zmniejszyć straty do pięciu „oczek” (14:19). Gdy wydawało się, że zawodniczki Wiesława Popika dosyć szybko zakończą partię, na boisko po jednej akcji padła Sylwia Wojcieska. Hala „Nałęcz” w Szamotułach „zamarła” na kilka minut, a pośród głuchej ciszy dało się słyszeć tylko głośny krzyk środkowej Atomu. Zawodniczka z pomocą fizjoterapeutów obu ekip opuściła z płaczem boisko, a chwilę później seta skończyła udanym atakiem Helena Horka (25:18). Przewaga BKS-u, która uwidoczniła się w trzeciej odsłonie, trwała także przez kolejnych kilkanaście minut. Bardzo podobna do poprzedniej partia numer cztery, zakończona wynikiem 25:18 na korzyść Aluprofu Bielsko-Biała, doprowadziła do wyrównania rywalizacji w całym spotkaniu. Tie-breaka po mistrzowsku rozegrały bielszczanki, które po piętnastu minutach zwyciężyły 15:12, a w całej konfrontacji 3:2.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Atom Trefl Sopot 3:2
(23:25, 22:25, 25:18, 25:18, 15:12)

Atom: Coimbra, Bełcik, Pykosz, Wojcieska, Cambrera, Rourke, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Kuziak, Kwiatkowska i Wilk
BKS: Bergrova, Horka, Wołosz, Pelc, Sieczka, Cella, Sawicka (libero) oraz Szymańska, Czypiruk i Frąckowiak

źródło: bksbielsko.pl, mks.dabrowa.pl, trojmiasto.pl