Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Resovia zagra w Częstochowie ze Skrą o Superpuchar

Resovia zagra w Częstochowie ze Skrą o Superpuchar

fot. archiwum

Jutro w Częstochowie odbędzie się mecz o Superpuchar Polski. Zmierzą się w nim dwie najlepsze drużyny w Polsce, PGE Skra Bełchatów i Asseco Resovia Rzeszów. Poprzedni sezon zakończył się rywalizacją Skry i Resovii.

Brakuje gwiazd i – wydawałoby się – niezastąpionych graczy. Opinie siatkarzy i całego siatkarskiego świata w tej sprawie są podzielone, ale od razu widać, że obie drużyny grają osłabione. Zespół z Rzeszowa gra bez Georga Grozera, atakującego niezastąpionego w poprzednim sezonie. Na jego miejscu obecnie zobaczymy dwóch nowych siatkarzy na tej pozycji, Zbigniewa Bartmana oraz Jochena Schoepsa. To, jak się spiszą i czy utrzymają poziom reprezentowany przez mistrzów Polski, okaże się już podczas meczu w najbliższą sobotę. 

Jednak dużo trudniejsza jest sytuacja Skry Bełchatów. Zespół opuściła połowa wyjściowej szóstki. W nowym sezonie w barwach Skry nie zobaczymy Bartosza Kurka, Marcina Możdżonka ani Miquela Falaski. Ci zawodnicy stanowili trzon zespołu i przed trenerem Nawrockim będzie stało o tyle trudne zadanie, że trzeba będzie znaleźć nowy pomysł na grę drużyny. Nie można jednak zapomnieć, że Skra to nie tylko Kurek i choć zastąpić jego będzie  bardzo ciężko, to jest to możliwe choćby dzięki nowemu zawodnikowi Yosleyderowi Cala. Ponadto Skra cały czas posiada świetnych graczy, takich jak jeden z najlepszych przyjmujących w Polsce Michał Winiarski czy atakujący Mariusz Wlazły, przymierzany ostatnio do pozycji przyjmującego. Obie drużyny podczas ostatniego miesiąca rozegrały już kilka meczów. Skra Bełchatów zajęła najwyższe miejsce na podium w VII Memoriale Zdzisława Ambroziaka w Warszawie, pokonując w nim m.in. Arkas Izmir, Indykpol AZS Olsztyn oraz AZS Politechnikę. Resovia Rzeszów natomiast odniosła zwycięstwo w Memoriale im. Jana Strzelczyka, wygrywając z Generali Unterhaching, Jastrzębskim Węglem oraz Fenerbahce Stambuł. 

Skra Bełchatów i Resovia Rzeszów szlifują formę, aby jak najlepiej zaprezentować się podczas meczu o Superpuchar. Gracze obu drużyn podkreślają, że ten mecz jest dla nich bardzo ważny i obiecują zaciętą rywalizację. Sobotnie popołudnie będzie więc pełne sportowych wrażeń i wielkich emocji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved