Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Przyspieszone tempo siatkarek AZS-u Białystok

Przyspieszone tempo siatkarek AZS-u Białystok

fot. archiwum

AZS Białystok rozpoczął przygotowania do nowego sezonu w ORLEN Lidze w połowie lipca, ale na początku trenował w mocno okrojonym składzie. Na pierwszych zajęciach stawiło się zaledwie siedem zawodniczek, co mocno skomplikowało przygotowania.

Na pewno problemem jest to, że dopiero od niedawna możemy trenować w komplecie – przyznaje trener Tobolski. – Wszystko bowiem wymaga czasu. Nowe dziewczyny muszą się zaaklimatyzować. Muszą poznać organizację naszej gry, a zmieniliśmy ją w porównaniu do poprzedniego sezonu. Postaramy się jednak, żeby to wszystko przebiegło w przyspieszonym tempie, żeby zespół jak najszybciej nie popełniał zbyt dużo własnych, niewymuszonych błędów. Problem jest tym większy, że teoretycznie to zawodniczki z Trynidadu i Tobago powinny w nadchodzących rozgrywkach stanowić o sile zespołu z Białegostoku. Zobaczymy. Naszą siłą ma być zespół – podkreśla szkoleniowiec.

W AZS-ie doszło do dużych roszad w składzie i zapewne będzie to miało wpływ na dyspozycję drużyny w pierwszych spotkaniach w ORLEN Lidze. Pierwszy mecz ekipa z Podlasia zagra z wicemistrzyniami Polski z Muszyny, drugim rywalem będzie MKS Dąbrowa Górnicza, a następnie BKS Bielsko-Biała. Jakakolwiek zdobycz punktowa będzie sukcesem ekipy AZS. – Nie my układaliśmy terminarz i nie mamy na to wpływu, z kim gramy na początku. Zresztą i tak z każdym z tych zespołów musielibyśmy się zmierzyć. Nie podlega jednak dyskusji to, że na początku, jeżeli chodzi o naszą grę, wskazana jest cierpliwość – mówi trener Czesław Tobolski.

Białostoczanki w piątek i w sobotę rozegrają najprawdopodobniej ostatnie sparingi w trakcie przygotowań do nowego sezonu w ekstraklasie. Rywalkami AZS-u będzie beniaminek rozgrywek z Legionowa.Cały artykuł w: Gazecie Wyborczej

 

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved