Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Po meczu o Superpuchar spotkanie z trenerem Anastasim

Po meczu o Superpuchar spotkanie z trenerem Anastasim

fot. archiwum

W najbliższą sobotę odbędzie się mecz o Superpuchar Polski między zespołami Asseco Resovia Rzeszów i PGE Skra Bełchatów. Będzie to także okazja do spotkania z trenerem polskiej reprezentacji siatkarzy. Andrea Anastasi będzie opowiadał o swojej biografii.

Trener Andrea Anastasi będzie opowiadał – i odpowiadał – przede wszystkim o swojej biografii, ale nie zabraknie miejsca na dyskusję o tym, co dla niego w życiu niezwykle ważne – o siatkówce.

Jest to jedyna szansa, aby zdobyć autograf trenera i osobiście zadać mu pytania. Spotkanie z Anastasim odbędzie się po meczu w hali na Zawodziu, na stoisku wydawnictwa Sine Qua Non.

8 sierpnia 2012 roku w księgarniach pojawiła się biografia „małego, wielkiego trenera” polskiej reprezentacji siatkarzy. Jest to pełna faktów oraz bogato ilustrowana historia życia charyzmatycznego sportowca i szkoleniowca, która udowadnia, że pasja i upór leżą u podstaw sukcesu. Polskim wydawcą książki jest Sine Qua Non. Adelio Pistelli przeprowadził „prosty, ale wciągający” wywiad z zawodnikiem, który dzięki przekonującym wynikom potrafił zyskać ławkę trenerską. Jest to hołd autora dla „zaciętości uporu.” Nie zapomina również o osobistej i rodzinnej stronie życia Anastasiego.Opowieść zaczyna się w rodzinnej miejscowości Anastasiego, gdzie poznajemy bohatera oraz jego rodzinę. To jednak tylko jeden rozdział, bo w kolejnym zaczyna się to, co dla zawodnika najważniejsze – kariera zawodowa. I tak przeczytamy o pierwszych krokach w Parmie, a potem kolejnych zwycięstwach i porażkach z klubem i reprezentacją Włoch.

Jednak w przypadku Anastasiego najważniejszy jest etap trenerski i na tym skupia się biografia. Dowiadujemy się o współpracy z reprezentacją Włoch, a później Hiszpanii, o utracie i powrocie do ojczyzny, o meczach w Lidze Światowej i na igrzyskach olimpijskich. Poznajemy „Krasnala” nie tylko od strony autora, ale również poprzez wywiady z innymi dziennikarzami czy zawodnikami.

W końcu docieramy do momentu, gdy Anastasi przejmuje reprezentację Polski. Poza szczegółami dotyczącymi gry naszego zespołu w Final Six Ligi Światowej, mistrzostwach Europy w Czechach i Austrii oraz w Pucharze Świata, autor dostarcza nam informacji o tym jak, trener czuł się, rozpoczynając współpracę z Polakami i jak z czasem jego uczucia ewoluowały.

Ostatni rozdział książki to epilog Ryszarda Boska w całości poświęcony współpracy z Polakami aż do momentu finału w Lidze Światowej. Biografia Anastasiego została uzupełniona przez wydawcę o wiele dodatkowych elementów (nie ma ich w oryginalnym wydaniu), które przybliżają współpracę Anastasiego z reprezentacją Polski. Są to m.in. wstęp Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej czy Sebastiana Świderskiego.

Książkę można również nabyć w sprzedaży internetowej. Dla czytelników serwisu Strefa Siatkówki przygotowany został specjalny rabat. Aby z niego skorzystać, należy posłużyć się banerem zamieszczonym na naszej stronie głównej.

tekst promocyjny

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved