Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Dobrowolski: Na pewno Skra nie jest słabsza

Maciej Dobrowolski: Na pewno Skra nie jest słabsza

fot. archiwum

- Fajnie by było zdobyć Superpuchar, ale nie obiecam, że tego dokonamy. My znamy Skrę, a Skra nas, niczym się nie zaskoczymy - mówi przed sobotnim spotkaniem o Superpuchar Polski Maciej Dobrowolski, drugi rozgrywający Asseco Resovii.

Mistrzowie Polski z Rzeszowa w sobotę w Częstochowie staną przed szansą na wywalczenie pierwszego w tym sezonie trofeum. W pojedynku o Superpuchar zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów. – Przygotowujemy się do tego spotkania rytmem meczowym, jak w sezonie. Wierzę, że dojdą do nas jeszcze dwaj kontuzjowani przyjmujący. Paul i Rafał spisują się dobrze, ale będzie im z pewnością łatwiej, gdy będą wiedzieli, że mają wsparcie w Alku i Nikoli – zauważa Dobrowolski.

Asseco Resovia w poprzednim sezonie po siedmiu latach zdetronizowała PGE Skrę, która wcześniej jednak zdobyła Puchar Polski. I właśnie jako triumfator tych rozgrywek bełchatowianie wystąpią w Częstochowie. Podobnie jak w rzeszowskim zespole, tak i w Bełchatowie doszło do kilku zmian w składzie. Nie ma przede wszystkim Bartosza Kurka, ale także Marcina Możdżonka i rozgrywającego Miguela Falaski. – Na pewno Skra nie jest słabsza – zaznacza jednak rozgrywający Asseco Resovii.

Bełchatowianie nieobecność Kurka próbują zastąpić… przesunięciem na przyjęcie Mariusza Wlazłego. – Myślę, że z pewniaków do szóstki w Skrze to są tylko Daniel Pliński, Michał Winiarski i Paweł Zatorski. Poza tym nie wiadomo jak wyjdą, czy Mariusz zagra na przyjęciu czy w ataku. Cały czas mogą być rotacje – mówi Dobrowolski i dodaje: – W siatkówce bardzo dużo się pozmieniało. Teraz rotuje się nie tylko na jednej pozycji, ale przesuwa się też zawodników na inne.Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved