Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Wachowiak: Dla nas sezon już się rozpoczął

Krzysztof Wachowiak: Dla nas sezon już się rozpoczął

fot. archiwum

- Tradycyjnie mecze w seniorskiej siatkówce będą dla naszych młodych zawodników doskonałym poligonem doświadczalnym - mówi przed rozpoczęciem nowego sezonu w II lidze prezes Delic-Polu Norwida Krzysztof Wachowiak.

Po kilkumiesięcznej przerwie rozpoczynacie nowy sezon w II lidze. Z jakimi nadziejami?

Krzysztof Wachowiak:Dla nas sezon już się rozpoczął. W minionym tygodniu rozgrywki zainaugurowali nasi juniorzy oraz zespół w III lidze. Wkrótce do rywalizacji przystąpią drużyny kadetów oraz młodzicy. W najbliższą sobotę w Tychach rozpoczynamy nowy sezon w II lidze. Nie stawiamy przed drużyną konkretnego celu. Chcemy, aby zaprezentowała dobrą siatkówkę i w każdym meczu grała na miarę swoich możliwości. Tradycyjnie mecze w seniorskiej siatkówce będą dla naszych młodych zawodników doskonałym poligonem doświadczalnym. Dzięki grze w II lidze tych chłopców chcemy dobrze przygotować do obrony tytułu mistrza Polski juniorów.

Czyli mierzycie też w medale wśród juniorów, kadetów i młodzików w województwie śląskim?Tak, aby awansować do rozgrywek ogólnopolskich, trzeba wcześniej stanąć na podium w województwie. Mamy ambicje, aby i w tym sezonie pokazać się z dobrej strony na arenach krajowych. Dlatego nie wypada nam nic innego, jak zdobywać medale w województwie śląskim.

W nadchodzącym sezonie nie będziecie grać w Młodej Lidze. Dlaczego? W poprzednim sezonie wspólnie z siatkarzami AZS-u zajęliście przecież wysokie miejsce w tych rozgrywkach?

To dla mnie też spore zaskoczenie. W czerwcu przy okazji spotkania z prezesem Pakoszem, podsumowując udany sezon 2011/2012, rozmawialiśmy na temat następnego sezonu i ewentualnego naszego udziału w Młodej Lidze. Zaproponowałem wtedy pozostawienie całego zespołu złotych medalistów mistrzostw Polski juniorów i ewentualnego udziału w tych rozgrywkach. Odpowiedzi nie otrzymałem. Dlatego też postanowiliśmy do rozgrywek III ligi zgłosić zespół naszych kadetów, który będzie ogrywał się w rywalizacji z seniorami.

Rozmawiał: Artur Kucharski
Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, ligi wojewódzkie, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved