Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Daniel Castellani: Pokazaliśmy się z dobrej strony

Daniel Castellani: Pokazaliśmy się z dobrej strony

fot. archiwum

W spotkaniu sparingowym  przed startem PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie ograła Arkas Izmir 3:0. Po meczu trener Daniel Castellani opowiedział Strefie Siatkówki m.in. o swoich wrażeniach z tego spotkania oraz kontuzjach w zespole.

Spotkanie z Arkasem Izmir zostało poprzedzone oficjalną prezentacją zespołu. Siatkarze ZAKSY pokazali się ze zwykłej, ludzkiej strony – byli na wyciągnięcie ręki kibiców. Polska jest krajem, w którym siatkówka jest bardzo popularna, ale czy takie inicjatywy pomagają jeszcze bardziej popularyzować ten sport?

Daniel Castellani: – Oczywiście, że to dobry pomysł. W Polsce cała otoczka, atmosfera i zainteresowanie siatkówką kibiców czy mediów jest ogromne, ale wszystko potrzebuje podtrzymywania obecnego stanu i jego rozbudowy. Takie inicjatywy są wręcz niezbędne do dalszego rozwoju tej dyscypliny i w przyszłości na pewno tego typu akcje będą kontynuowane.

Wszyscy kibice w hali Azoty spodziewali się niesamowitego widowiska, a okazało się, że ZAKSA rozjechała rywali. Jak może pan podsumować to spotkanie?– Pierwszą i najważniejszą rzeczą w dzisiejszym spotkaniu było zagranie we własnej hali przed swoją publicznością. Momentami graliśmy dzisiaj trochę nerwowo, ale patrząc na całe spotkanie, myślę, że pokazaliśmy się z dobrej strony. Teraz czeka nas mecz towarzyski z ekipą z Nysy, a później bardzo ważny start sezonu.

Przed sezonem nie sposób nie zapytać o medalowe szanse zespołu z Kędzierzyna-Koźla. Apetyty na pewno są ogromne…

– Wydaje mi się, że udało mi się zbudować mocny i solidny zespół, który gra na wysokim poziomie. W tym momencie ważne jest, żeby ze zbioru zawodników stworzyć monolit, drużynę. Aktualnie mamy w składzie wielkie nazwiska i wielkich zawodników, ale teraz trzeba scementować tą drużynę. Musimy doszlifować i wypracować nasz system gry i przede wszystkim jeszcze trochę ze sobą pograć.

Najgroźniejsi rywale i pretendenci do złota to…

– Nie da się ukryć, że aktualnie w Polsce najmocniejsze są cztery ekipy i między nimi powinna się rozegrać walka o medale. Oprócz nas jest to na pewno Resovia, Jastrzębski Węgiel oraz Skra. Wszystkie te zespoły są w tym sezonie bardzo blisko siebie, mają wyrównane składy i ciężko określić kto jest najmocniejszy. Zbudowaliśmy w Kędzierzynie mocną drużynę, by walczyć o medal.

Po raz kolejny pojawia się problem z kadrą zespołu. W zeszłym sezonie z konieczności na pozycji środkowego grał Dominik Witczak. W dzisiejszym sparingu z powodu urazów nie grał Jurij Gladyr oraz Łukasz Wiśniewski, a dodatkowo dochodzi jeszcze sprawa przyjmującego Contrerasa. Jak wygląda sytuacja nieobecnych graczy?

– Kontuzje, a raczej urazy, które doskwierają zawodnikom, to naprawdę drobnostki. Przez ostatnie dwa tygodnie naprawdę ciężko pracowaliśmy i przez tak wymagające treningi czy sparingi przytrafiają się drobne dolegliwości. Ich wykluczenie z gry przeciwko Arkasowi to nic poważnego. W sprawie Contrerasa mogę powiedzieć, że prawnicy potwierdzili, iż w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się rozwiązania całej sprawy i będzie to rozwiązanie dla nas pozytywne, czyli Contreras będzie oficjalnie graczem ZAKSY.

W Kędzierzynie-Koźlu pana współpracownikiem i asystentem jest Sebastian Świderski. W Polsce jest on żywą legendą polskiej siatkówki, a w Kędzierzynie-Koźlu jest szczególnie ceniony i uwielbiany. Jak czuje się pan, mając „pod sobą” tak charyzmatyczną i lubianą osobę?

– Czuję się z tym bardzo dobrze. Sebastian to wielki człowiek ze świetną karierą za sobą. Sebastian grał na najwyższym światowym poziomie w klubach w Polsce czy we Włoszech oraz w kadrze swojego kraju. Dało mu to ogromne doświadczenie, na którym również ja mogę się opierać. Jestem bardzo zadowolony, że mogę współpracować z Sebastianem, bo to wielka osobowość.

* w Kędzierzynie-Koźlu rozmawiał Przemysław Rokitowski (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved