Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > 11-krotny mistrz kraju znika z siatkarskiej mapy Słowacji

11-krotny mistrz kraju znika z siatkarskiej mapy Słowacji

fot. archiwum

Zdobywca 11 tytułów mistrza Słowacji - VKP Bratysława - nie zostanie zgłoszony do zbliżających się rozgrywek. Podobny los spotkał inną ekipę słowackiej ekstraklasy - TJ Spartak Myjav. Łącząc siły, kluby zgłoszą jeden, wspólny zespół - Spartak VKP Myjava.

Na kilka dni przed startem rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy, dwa czołowe kluby słowackiej ligi poinformowały o wycofaniu się z rozgrywek zespołów VKP Bratysława i TJ Spartak Myjav. Ekipy nie rezygnują jednak całkowicie z gry. Łącząc siły, stworzyły nowy zespół pod nazwą Spartak VKP Myjava. O swojej decyzji władze VKP Bratysława i TJ Spartak Myjav poinformowały wczoraj na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej. – Aktualna sytuacja zmusiła nas do opracowania programu ratującego siatkówkę. Zdecydowaliśmy się skorzystać z wiedzy i potencjału zawodników, dla poprawy warunków i osiągnięcia sukcesu, nie tylko w siatkówce seniorskiej, ale także dla edukacji młodzieży – powiedział przedstawiciel władz VKP – Eduard Hronský. Dodatkowo celem tej współpracy jest połączenie możliwości dwóch regionów: Bratysławy i Myjavu w poszukiwaniu talentów oraz stworzenie płaszczyzny dla rozwoju młodych zawodników – dodał Hronský.

Spartak VKP Myjava tymczasowo będzie rozgrywał swoje spotkania w hali PKO w Bratysławie, a po remoncie hali w Myjavie przeniesie się do nowego obiektu. Przy aktualnym tempie prac budowlanych nowa ekipa słowackiej ekstraklasy treningi w nowoczesnym obiekcie w Myjavie rozpocznie za około miesiąc. Docelowo klub swoich wychowanków ma szkolić jednak w Bratysławie. W praktyce połączenie klubów oznacza, że do walki o tytuł mistrza Słowacji przystąpi nie osiem, jak dotychczas, a siedem zespołów. Nowy zespół poprowadzi w tym sezonie doświadczony trener Vladimir Sirvoň. – Po rozmowie z przedstawicielami VKP zdecydowałem się przyjąć te propozycję – o rozpoczęciu współpracy ze Spartakiem mówił trener Vladimir Sirvoň. Asystentem trenera będzie były zawodnik Spartaku Myjava – Roman Špaček. Mimo połączenia sił dla potrzeb rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy oba kluby wciąż będą działać jako odrębne podmioty, współpracując przy systemie szkolenia.

Rozgrywki męskiej ekstraklasy na Słowacji startują już jutro, decyzja o połączeniu klubów zapadła więc w ostatnim możliwym momencie. W praktyce zmniejszenie liczby zespołów startujących w rozgrywkach ligowych oznacza konieczność przebudowania kalendarza 1. kolejki zmagań ligowych naszych południowych sąsiadów. Tym samym pauzować będzie Mirad Prešov – zespół, który miał jutro podejmować VKP Bratysława. Do czwartku klub VKP Bratysława musiał do siedziby Słowackiej Federacji Siatkówki dostarczyć dokumenty niezbędne do wyrejestrowania zespołu z rozgrywek Ekstraligi.Skład zespołu Spartak VKP Myjava:
rozgrywający: Martin Mikula, Ján Halaj
środkowi: Jaroslav Petrucha, Robin Pělucha, Maroš Hinduliak, Erik Priesol
przyjmujacy: Dominik Mračko, Jaromír Jurča, Tomáš Kriško, Miloš Horník
libero: Martin Pipa
atakujący: Andrej Barbierik, Igor Rehák

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved