Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nie zdobył medalu w Londynie, może w końcu sięgnie po…

Nie zdobył medalu w Londynie, może w końcu sięgnie po…

fot. archiwum

- Muszę wszystko przemyśleć. Czuję wielki niedosyt, bo chciałem zakończyć reprezentacyjną karierę olimpijskim sukcesem. Nie wyszło - mówi Paweł Zagumny, który zapowiadał zakończenie reprezentacyjnej kariery po zdobyciu medalu IO.

Jestem zadowolony z tego, co osiągnąłem, miałem szczęście grać w czasach, gdy polska siatkówka stała się mocna. Zdobyłem kilka medali. Szkoda też zmarnowanych szans, najbardziej tej ostatniej w Londynie – mówi w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego wieloletni rozgrywający reprezentacji Polski, Paweł Zagumny. Brzmi to jak podsumowanie dotychczasowej kariery. Czyżbyśmy nie mieli już okazji zobaczyć Zagumnego w biało-czerwonej koszulce? – Muszę wszystko przemyśleć. Czuję wielki niedosyt, bo chciałem zakończyć reprezentacyjną karierę olimpijskim sukcesem. Nie wyszło – mówi.

Być może zostały popełnione jakieś błędy już podczas samych igrzysk. Za bardzo chcieliśmy wygrać Ligę Światową i na igrzyskach byliśmy już po drugiej stronie mocy? Może coś w tym jest. Trudno jest utrzymać optymalną formę przez dłuższy czas, a my podczas finałów Ligi Światowej naprawdę byliśmy w gazie. Potem powolutku wszystko się gdzieś ulotniło. Kluczem do porażki była wpadka w meczu z Australią. Ona zabrała nam pewność siebie i skierowała w objęcia późniejszych mistrzów olimpijskich, Rosjan – wspomina występ na igrzyskach olimpijskich Paweł Zagumny.

Rozgrywający ZAKSY od lat gra w polskiej lidze, nigdy jednak nie miał okazji założyć na szyję medalu w kolorze złotym. – Jakoś tak się to układa, że pozostaję bez złota. Mam nadzieję, że to się zmieni – mówi Zagumny. Być może już w tym sezonie, bowiem w Kędzierzynie-Koźlu są ogromne apetyty na mistrzostwo Polski. Zespół poprowadzi Argentyńczyk Daniel Castellani. To świetny ruch klubu. Daniel bardzo dobrze zna polską ligę, trzy razy ją przecież wygrał. Do tego dodałbym ciekawe transfery i stabilną sytuację klubu. To wszystko sprawia, że powinniśmy w tym sezonie bić się o najwyższe laury – zapowiada siatkarz ZAKSY.Cały wywiad Kamila Drąga w czwartkowym Przeglądzie Sportowym.

 

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved