Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Jarosław Łukaszkiewicz: Mamy nowy, mocno przebudowany zespół

Jarosław Łukaszkiewicz: Mamy nowy, mocno przebudowany zespół

fot. archiwum

Młodzieżowe zespoły Zawiszy Sulechów pod opieką duetu trenerskiego Jarosław Łukaszkiewicz - Jacek Motylewski ciężko przepracowały okres przygotowawczy przed sezonem. Teraz zawiszanki dopracowują już szczegóły przed pierwszymi meczami.

W młodszych szeregach Zawiszy Sulechów zaszło sporo zmian personalnych. Klub pozyskał wiele perspektywicznych zawodniczek. Nowymi zawodniczkami sulechowskiego klubu zostały: Nikola Przędzielewska, Gabriela Masalska, Lidia Kornas, Iga Jaśkiewicz, Anna Skoracka, Zofia Piasecka, Dagmara Augustyn oraz Karina Flisińska.

Zespół Jarosława Łukaszkiewicza do sezonu przygotowywał się na własnych obiektach oraz uczestniczył w turniejach towarzyskich. Pierwsze spotkania podczas turnieju towarzyskiego Zawisza rozegrał w Świdnicy, gdzie zajął 6. miejsce. Należy jednak dodać, że sulechowianki mierzyły się tam z zespołami klasowymi. Lubuskie siatkarki uczestniczyły również w turnieju w Nowej Soli, gdzie zajęły pewne 3. miejsce. Czemu miały służyć te turnieje? – Przede wszystkim celem było zgranie zespołu oraz to, aby dziewczyny zdobyły kolejne ważne dla nich doświadczenie, które zaprocentuje, mam nadzieję, w meczach ligowych – podkreśla trener Łukaszkiewicz.

Jakie są zatem cele Jarosława Łukaszkiewicza w nadchodzącym sezonie ligowym? – Jeśli chodzi o młodziczki, to tutaj celem jest powrót do finału wojewódzkiego. Z kolei w rozgrywkach kadetek to przede wszystkim obrona mistrzowskiego tytułu w województwie. Mamy nowy, mocno przebudowany zespół, więc każdy kolejny mecz będzie nowym doświadczeniem dla tych dziewczyn. Rozgrywki najstarszej kategorii wiekowej, czyli juniorek, zapowiadają się niezwykle ciekawie. Myślę, że w obecnym zestawieniu półfinał mistrzostw Polski jest bardzo realny i do tego będziemy dążyć – mówi opiekun wszystkich sekcji młodzieżowych sulechowskiego Zawiszy, Jarosław Łukaszkiewicz.Należy wspomnieć również o Alicji Szczurek, która przeszła operację kolana. Powróciła już do treningów, ale nie w pełnym wymiarze. W październiku rozpocznie rehabilitację, jednak ciężko na razie stwierdzić, kiedy będzie w stanie pojawić się na boisku. Z zespołem w pełnym wymiarze trenuje już kontuzjowana w zeszłym sezonie Milena Cynk.

Jak zatem będzie wyglądał sezon w wykonaniu młodych zawodniczek Zawiszy Sulechów? Odpowiedź na te pytanie poznamy już niedługo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved