Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Otwarcie sezonu dla akademiczek z Ostrowca Św.

I liga K: Otwarcie sezonu dla akademiczek z Ostrowca Św.

fot. archiwum

Inauguracyjny mecz sezonu 2012/2013 w I lidze kobiet przeszedł już do historii. Jako pierwsze na boiskach zaplecza ekstraklasy pojawiły się zespoły AZS-u WSBiP KSZO Ostrowiec Św. oraz Silesii Volley I. Lepszym zespołem okazały się podopieczne trenera Parkitnego.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły mecz z Silesią Volley ostrowczanki, prowadząc już po kilku akcjach 4:0. Niemoc podopiecznych Sebastiana Michalaka przełamała dopiero Barbara Susek (1:4), a gdy zagrywki Ślązaczek nie przyjęła Małgorzata Ślęzak, przewaga akademiczek stopniała raptem do dwóch oczek (7:5). Od stanu 9:7 ekipa Dariusza Parkitnego ponownie zaczęła uciekać rywalkom, w czym duża zasługa samych przyjezdnych.  Silesianki „obdarowywały” AZS WSBiP KSZO gratisami w postaci popsutych zagrywek i błędów w ataku. W szeregach miejscowych z bardzo dobrej strony zaprezentowała się pochodząca z Wodzisławia Śląskiego Agnieszka Starzyk-Bonach. Skrzydłowa z Ostrowca Św. zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki, podwyższając prowadzenie do stanu 18:12. Po ataku Ślęzak przy Świętokrzyskiej było już 22:13, a wynik partii ustaliła Starzyk-Bonach, skutecznie kontratakując ze skrzydła.

Po zmianie stron oba zespoły walczyły jak równy z równym do stanu 6:6. Wówczas znać o sobie dała Starzyk-Bonach, dzięki czemu ekipa z Ostrowca Św. miała trzy punkty przewagi (9:6). Silesianki po serii bloków odrobiły straty (11:11), a po kontrze Sylwii Andrysiak były na prowadzeniu. Podopieczne Dariusza Parkitnego nie imponowały już taką skutecznością w ataku jak wcześniej. Do tego coraz pewniejsze w bloku były ich rywalki, odskakując na 16:13. Dzięki atakom Iwony Kosiorowskiej i Agnieszki Starzyk-Bonach zbliżyły się do stanu 16:17, ale po chwili ponownie przegrywały trzema punktami. Przy wyniku 20:17 ekipa trenera Michalaka stanęła w miejscu jak zaczarowana. Ślązaczki raziły banalnymi błędami, przez co AZS WSBiP KSZO błyskawicznie odrobił straty, a po ataku Katarzyny Brojek i autowym zbiciu Susek prowadził 24:22. Na nic zdały się przerwy na żądanie szkoleniowca Silesii Volley, bowiem po godzinie gry miejscowe prowadziły w meczu już 2:0.

Początek trzeciego seta nie zapowiadał dramatu silesianek, a zarazem ogromnych emocji, jakie towarzyszyły jego końcówce. Team z Mysłowic i Chorzowa, wykorzystując rozprężenie w ekipie z Ostrowca Św., błyskawicznie zyskał kilka punktów przewagi, prowadząc bo błędzie Doroty Dydak 9:6. Kiedy asa serwisowego dołożyła Justyna Sachmacińska, na tablicy wyników w hali przy Świętokrzyskiej było 14:6 dla miejscowych. W tym momencie, po raz kolejny, pomocną dłoń w kierunku AZS-u wyciągnęła Silesia Volley I, oddając po serii błędów pięć punktów z rzędu (15:11). Po kontrze Agaty Karczmarzewskiej-Pury wydawało się, że zespół z Górnego Śląska kryzys ma już za sobą. Tymczasem ataki Starzyk-Bonach, Kosiorowskiej i Gabrieli Buławczyk pozwoliły zbliżyć się gospodyniom na 19:22. Wkrótce był już remis 22:22, a bohaterką akcji był nie kto inny, jak Agnieszka Starzyk-Bonach. Od stanu 22:22 oba zespoły szły punkt za punkt, a decydujące o zwycięstwie akcje zakończyły Natalia Piekarczyk i Małgorzata Ślęzak.AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – Silesia Volley I Mysłowice/Chorzów 3:0
(25:15, 25:23, 28:26)

Składy zespołów:
AZS WSBiP KSZO: Piekarczyk, Brojek, Buławczyk, Kosiorowska, Starzyk-Bonach, Ślęzak, Soja (libero) oraz Dydak i Świerszcz

Silesia: Soja, Susek, Wysocka, Andrysiak, Polak, Karczmarzewska-Pura, Nickowska (libero) oraz Sachmacińska

 

Zobacz również:
Wyniki 1. kolejki spotkań oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved