Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Coraz goręcej przed decydującym o wyborze władz zjazdem PZPS

Coraz goręcej przed decydującym o wyborze władz zjazdem PZPS

fot. archiwum

Nadchodzi decydujące rozdanie przed zebraniem sprawozdawczo-wyborczym Polskiego Związku Piłki Siatkowej - tak twierdzą zwolennicy, jak i opozycjoniści „starej" władzy z Mirosławem Przedpełskim na czele. Wiele zależy od wniosków Komisji Rewizyjnej PZPS.

Po zawiadomieniu Centralnego Biura Antykorupcyjnego o niejasnych rozliczeniach finansowych prezes zachowuje spokój, wszem i wobec deklarując, że nie ma nic do ukrycia. Jego oponenci są innego zdania i twierdzą, że „kwity" na szefa związku oraz jego zauszników są niezwykle mocne. Jeszcze do niedawna przeciwnicy starej władzy byli pewni zwycięstwa i niektórzy je nawet odtrąbili!

A tymczasem wcale tak nie jest, bo im bliżej wyborów, tym bardziej środowisko jest podzielone. Trzeba także uwzględnić, że obie zwaśnione grupy prowadzą swoistą „grę przedzjazdową" i wielu delegatom obiecują przysłowiowe „złote góry". Tak samo było za czasów, kiedy obalano Janusza Biesiadę i o wszystkim decydował jeden głos!

Dwa miesiące temu – w gronie osób, które rekomendowały moją kandydaturę na prezesa PZPS – powiedziałem, że podejmę decyzję, jak będę w 100 procentach pewien, że te wybory wygram. Aplikację złożyłem już jakiś czas temu, a to oznacza, iż dziś mam pewność, że delegaci nie będą chcieli utrzymać statusu quo, czyli ośmioletnich rządów pana Mirka Przedpełskiego – twierdzi na łamach Przeglądu Sportowego Waldemar Bartelik, który ma być kandydatem opozycji na prezesa PZPS. Przeciwnicy obecnego prezesa i jego sojuszników liczą, że komisja rewizyjna dokona rzetelnej analizy i już przed zjazdem będzie wszystko wiadomo.Mirosław Przedpełski tymczasem chwali się swoimi osiągnięciami i niedawnym wyborem do władz FIVB. Jego dużym atutem jest poparcie prezesa Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. Przeciwnicy obecnych władz twierdzą nawet, że to Artur Popko faktycznie steruje związkiem. O tym, kto zasiądzie na fotelu prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, siatkarscy działacze zadecydują 8 i 9 października w Warszawie.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved