Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Sean Rooney pozostał bez klubu, Exiga trafił do Tours VB

Sean Rooney pozostał bez klubu, Exiga trafił do Tours VB

fot. archiwum

Sean Rooney, którym pewien czas temu interesowała się kędzierzyńska ZAKSA, ostatecznie zdecydował się pozostać w Italii i bronić barw CMC Ravenna. Teraz jednak, ze względu na kontuzję, pozostał bez klubu. Do Tours zaś trafił Jean-Francois Exiga.

Sean Rooney, występujący przez ostatnie dwa sezony w Acqua Paradiso Monza Brianza, miał być poważnym wzmocnieniem CMC Ravenna. Niestety, ale ze względu na uraz barku, z którym Amerykanin borykał się od blisko roku, a który pogłębił się podczas minionych igrzysk olimpijskich, włodarze ekipy z Rawenny zdecydowali się rozwiązać umowę z niespełna trzydziestoletnim przyjmującym. Wszystko przez operację, której w najbliższym czasie Rooney podda się w swojej ojczyźnie. – Bardzo mi przykro z powodu Seana, lecz badania, które przeprowadziliśmy w klubie, wykazały, iż konieczny jest zabieg, po którym rehabilitacja potrwa minimum trzy miesiące. Teraz pozostaje nam poszukać kogoś, kto zastąpi Rooneya w naszej drużynie – powiedział dyrektor generalny CMC, Stefano Margutti.

Inną niespodzianką jest transfer ekipy Tours, do której dołączył Jean-Francois Exiga. Francuski libero przez ostatni rok bronił barw aktualnego mistrza Włoch, Lube Banca Marche Macerata, lecz gdy tamtejsi włodarze postanowili zakontraktować jego rodaka, Huberta Henno, ten musiał poszukać nowego pracodawcy. Wszystko wskazywało na to, że ten trzydziestoletni zawodnik trafi do drużyny z Ajaccio, a więc z jego rodzinnej miejscowości, z którą trenował podczas okresu przygotowawczego. Stało się jednak inaczej i Exiga wybrał bardziej intratną ofertę mistrza Francji.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved