Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PTPS nie sprostał ekipie Azerrail

PTPS nie sprostał ekipie Azerrail

Zespół PTPS-u zajął 2. pozycję w międzynarodowym turnieju, który we wtorek i środę rozgrywany był na Żeromskiego w Pile. Podopieczne trenera Zawieracza gładko, w trzech setach uległy ekipie Azerrail Baku, która triumfowała w imprezie.

Po wtorkowych, trzysetowych pojedynkach, dzisiaj przyszedł czas na mecze grane w pełnym wymiarze. W spotkaniu pomiędzy niemieckim S.C. Potsdam a Baki Azeryol VC Baku lepsze okazały się Azerki, pokonując rywalki 3:1. Tylko trzecia odsłona meczu, wygrana przez drużynę ze wschodnich Niemiec, była zacięta. Podopieczne Alberto Salomoniego wygrały na przewagi 28:26, a wyróżniającą się zawodniczką była przymierzana do PTPS-u Lucia Fresco. Pozostałe partie zakończyły się pewnym zwycięstwem zespołu z Azerbejdżanu.

* foto Hubert Adamczyk

Jeszcze bardziej jednostronne widowisko zaprezentowały ekipy PTPS-u Piła i Azerrail Baku. Stawką spotkania było 1. miejsce w turnieju, a mecz zakończył się już po 70 minutach gładkim zwycięstwem Azerek. Wyraźnie przemęczone pilanki były tylko tłem dla rywalek, wyraźnie przegrywając 0:3. Jeszcze dzisiaj w nocy Azerrail przeniesie się do Berlina, skąd odleci do Baku. Druga drużyna z Azerbejdżanu – Baki Azeryol VC Baku przeniesie się do Twardogóry, gdzie w najbliższy weekend sparować będzie m.in. z Impelem Wrocław.

S.C. Potsdam – Baki Azeryol VC Baku 1:3
(20:25, 22:25, 28:26, 18:25)

PTPS Piła – Azerrail Baku 0:3
(17:25, 12:25, 16:25)

1. Azerrail Baku  3 mecze  7 pkt.    7:2  sety   219 - 167 m. pkt.
2. PTPS Piła      3        4         4:5         190 - 214
3. Baki Baku      3        4         4:6         235 - 236
4. S.C. Potsdam   3        3         4:6         215 - 241