Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zatorski: Wszyscy skupią się na Resovii, a to może nam pomóc

Paweł Zatorski: Wszyscy skupią się na Resovii, a to może nam pomóc

fot. archiwum

- Nasza forma jeszcze lekko faluje, ale myślę, że to jest normalne. Cieszy to, że w trudnych momentach dajemy sobie radę, wspieramy się i uzupełniamy nawzajem - mówi o dyspozycji Skry na kilkanaście dni przed startem PlusLigi libero zespołu, Paweł Zatorski.

W finałowym meczu VII Memoriału Zdzisława Ambroziaka zespół Arkasu Izmir postawił wam bardzo trudne warunki. Co zadecydowało ostatecznie o waszym zwycięstwie?

Paweł Zatorski:Myślę, że wytrzymywaliśmy lepiej trudne momenty. Bardzo cieszy mnie to, że wtedy, kiedy musieliśmy gonić rywala, przegrywając 1:2 w setach, a później w najważniejszej partii, czyli w tie-breaku, potrafiliśmy się spiąć i zagrać naprawdę dobrze. Jest to na pewno pozytywny sygnał przed zbliżającymi się rozgrywkami.

Jak w perspektywie tego turnieju, na niecałe dwa tygodnie przed startem zmagań w PlusLidze, oceniłbyś waszą dyspozycję?Widać, że forma jeszcze lekko faluje, ale myślę, że to jest normalne. Ciężko grać każdy mecz w turniejach towarzyskich na sto procent. Podczas tego memoriału bardzo skupialiśmy się na tym, by realizować założenia trenera, żebyśmy my i kibice byli zadowoleni z tego, co tu się dzieje. Wszystkim to chyba na rękę, że w meczu z Arkasem było pięć setów (śmiech). Jesteśmy bardzo zadowoleni z odniesionego tu zwycięstwa.

Przed tym sezonem z waszego zespołu odeszło trzech podstawowych zawodników. Jak wam się współpracuje w nowym składzie?

Trochę zmian nastąpiło, ale widać, że z Pawłem Woickim wszyscy zawodnicy są już bardzo dobrze zgrani, naprawdę potrafimy się nawzajem uzupełniać. Tak jak już mówiłem, bardzo mnie cieszy to, że w trudnych momentach dajemy sobie radę, wspieramy się i wygląda to coraz lepiej.

Czy myślisz, że jesteście w stanie odzyskać w tym roku tytuł mistrzowski?

– Będziemy o to walczyć!

Pierwszą okazję, by zrewanżować się Resovii za finał PlusLigi, będziecie mieli w najbliższą sobotę w Superpucharze Polski. Rzeszowski zespół wydaje się być jeszcze silniejszy niż przed rokiem.

– Tak, ale myślę, że tutaj nie ma zespołu nie do pokonania. Wyjdziemy w sobotę na boisko po to, żeby podjąć z Rzeszowem walkę. Jestem przekonany, że z takim samym nastawieniem wyjdzie Resovia. Wszystko więc będzie zależało od tego, kto wytrzyma lepiej ciśnienie i trudy tego meczu.

Pierwszy raz od dłuższego czasu podejdziecie do rozgrywek jako wicemistrzowie, a nie obrońcy tytułu mistrzowskiego. Czy presja w związku z tym będzie mniejsza, czy może wręcz przeciwnie?

– Teraz wszyscy będą się skupiali bardziej na Resovii, jako na mistrzu. Myślę, że może nam to tylko pomóc.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved