Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Marta Wellna: Z niecierpliwością czekamy na mecze ligowe

Marta Wellna: Z niecierpliwością czekamy na mecze ligowe

fot. archiwum

Zawisza Sulechów intensywnie przygotowuje się do zbliżającego się dużymi krokami sezonu ligowego 2012/2013. Zespół Marka Mierzwińskiego po obozie przygotowawczym brał udział w kilku turniejach i sparingach.

Sulechowska drużyna przeszła gruntowną przebudowę. W składzie pojawiło się wiele nowych twarzy, które mają sprawić, że Zawisza osiągnie to, co od tak dawna jest marzeniem, czyli awans do pierwszej ligi.

Podopieczne trenera Marka Mierzwińskiego swoją formę szlifowały na dwutygodniowym obozie przygotowawczym w Wolsztynie. Zaraz po nim sulechowianki uczestniczyły w turniejach towarzyskich, które na celu miały przede wszystkim zgranie drużyny. Pierwszy turniej zawiszanki rozegrały w Szczecinie. Zaprezentowały się tam z całkiem niezłej strony, plasując się na drugim miejscu, tuż za pierwszoligowym Chemikiem Police. Kolejne zawody sulechowianki rozegrały w Częstochowie, gdzie zajęły trzecie miejsce, mierząc się z Pszczyną, Lublińcem, Częstochową, Sosnowcem i Trzebnicą. Trzeci i ostatni turniej Zawisza rozegrał we własnej hali w Sulechowie. Zawiszanki zwyciężyły turniej, pokonując zespoły z Murowanej Gośliny oraz Energetyka Poznań.

W zeszłą niedzielę zawodniczki Marka Mierzwińskiego rozegrały sparing z zespołem Murowanej Gośliny. Zaplanowane dwa pojedynki Zawisza zwyciężył.W lubuskiej drużynie zaszła jeszcze jedna zmiana. Mianowicie, zespół ma nową kapitan – do pełnienia tej funkcji została wybrana Marta Wellna. Jak ona oceni czas przygotowań? – Sezon przygotowawczy oceniam bardzo pozytywnie, ciężko pracowałyśmy na swoich obiektach jak i na obozie w Wolsztynie. Obyło się bez poważniejszych kontuzji, a to najważniejsze. Trener miał do dyspozycji pełen skład praktycznie przez cały okres przygotowawczy.

Jak nowa kapitan odniesie się do dużych rotacji w składzie? – Zespół rzeczywiście został mocno przebudowany i na pewno potrzeba nam trochę czasu na zgranie, ale z każdym kolejnym meczem kontrolnym wygląda to coraz lepiej. Zaczynamy się dobrze rozumieć i ufać sobie wzajemnie na boisku, a to najważniejsze. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze mecze ligowe i pucharowe – zakończyła przyjmująca Marta Wellna.

Skład Zawiszy Sulechów w sezonie 2012/2013: Anna Wodrowska, Izabela Placek, Dorota Ciechnowska, Kamila Ganszczyk, Patrycja Kucharska, Żaneta Rzepnikowska, Kasia Lubera, Joanna Kocemba, Magdalena Banecka, Kamila Witkowska, Marta Wellna, Paulina Pachurka i Wiktoria Rybińska

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved