Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Wójcik: Damy radę

Krzysztof Wójcik: Damy radę

fot. archiwum

Spore zmiany nastąpiły latem na Rogalińskiej w Warszawie. Drugoligowy MOS Wola Warszawa ma nowego dyrektora, zupełnie odmłodzoną drużynę, a niedawno nawiązał współpracę ze stołeczną Wyższą Szkołą Menadżerska.

Tak odmłodzona drużyna MOS-u Wola Warszawa do rozgrywek seniorskich jeszcze nie przystępowała. Czym podyktowana była decyzja, aby w II lidze zrezygnować z doświadczonych zawodników?

Krzysztof Wójcik:Ograniczyliśmy się do chłopaków urodzonych w roku 1990 i młodszych. Jest to podyktowane grą zespołu jednocześnie w rozgrywkach Młodej Ligi i II ligi. Nie chcieliśmy rozdzielać składów, robić dodatkowych treningów ze starszymi i grać dwoma zespołami. Zresztą poprzedni sezon nie był najbardziej udany i pewne zmiany i tak musiały nastąpić.

Czy zespół podoła trudom gry dwumeczów z Młodej Lidze i II lidze mężczyzn?Musi (śmiech). Przygotowujemy się od początku sierpnia, skład będziemy uzupełniać najlepszymi juniorami. Nie wszyscy będą grali po dwa mecze w weekend. Rotacja będzie spora, także myślę, że damy radę.

Zmiany nastąpiły nie tylko w drużynie, ale i organizacyjnie. MOS Wola ma nowego dyrektora, do tego udało się nawiązać współpracę z Wyższą Szkołą Menadżerską w Warszawie. Na czym ta współpraca będzie polegać?

Współpracę z Wyższą Szkołą Menadżerską udało się nawiązać dzięki fundacji „Tak Dla Sportu” pana Sławomira Krupińskiego. Mamy tam (w WSM-ie – przyp. red.) dobre warunki do treningu, korzystamy z obiektów uczelni od początku przygotowań. Zawodnicy mogą połączyć studia z wyczynowym uprawianiem siatkówki. Część z nich mieszka w akademiku, także na trening mają dosłownie minutę.

Czy to oznacza, że swoje mecze będziecie rozgrywać na Pradze, a nie na Woli?

Nie, mecze nadal rozgrywamy na MOS-ie, w swojej hali. Na Pradze tylko trenujemy. Nie jest to może układ idealny, bo trening na hali MOS-u mamy tylko raz w tygodniu, ale ilość grup młodzieżowych w klubie jest tak duża, że nie ma innej możliwości.

Zbliża się nowy sezon i nowe cele. I właśnie, jakie cele postawiliście sobie w tym roku?

Zespół jest nowy, a do tego bardzo młody, więc ciężko coś obiecywać. W trakcie sezonu okaże się, na co nas stać. Na pewno podejdziemy do każdego meczu z chęcią zwycięstwa i jeśli okaże się, że zagramy w play-off o mistrzostwo ligi, będziemy chcieli tę ligę wygrać.

Do pierwszego meczu zostały trzy tygodnie. Jak będą wyglądały dalsze przygotowania MOS-u Wola Warszawa?

W najbliższy piątek gramy w Częstochowie w Młodej lidze, po meczu przejeżdżamy do Ropczyc i w weekend bierzemy udział w turnieju drużyn II ligi. Zagramy z gospodarzem, z Karpatami Krosno i Bochnią. W kolejny weekend mecz Młodej Ligi u siebie z Kielcami. Także przed pierwszym meczem w II lidze zdążymy się sprawdzić z dobrymi zespołami i – mam nadzieję – poprawić swoją grę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved