Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Jan Nowakowski: Poradziliśmy sobie z presją

Jan Nowakowski: Poradziliśmy sobie z presją

- Debiutowaliśmy na parkiecie Młodej Ligi, ale to nie był nasz pierwszy mecz w życiu. Do spotkania podeszliśmy profesjonalnie i z dużym zaangażowaniem, a to zaprocentowało - mówił po inauguracyjnym meczu SMS Spała w Młodej Lidze Jan Nowakowski.

W sobotę pokonaliście 3:0 PGE Skrę Bełchatów. Wynik może wskazywać na łatwe zwycięstwo, ale tak wcale nie było. W drugiej i trzeciej partii walka była bardzo wyrównana.

Jan Nowakowski: – Moim zdaniem PGE Skra Bełchatów podeszła bardzo lekceważąco do tego spotkania. W pierwszym secie nie grali zbyt dobrej siatkówki, a z kolei nam wychodziło wszystko. W pozostałych setach atmosfera w naszym zespole trochę przygasła, co pozwoliło bełchatowianom rozegrać się. Trzeci set był dość ciężki, ale poradziliśmy sobie z presją. Świetna gra zespołu w emocjonującej końcówce pozwoliła rozstrzygnąć spotkanie na naszą korzyść.

Dla waszej drużyny udział w rozgrywkach Młodej Ligi to nowe doświadczenie. Jak na debiutantów, poradziliście sobie bardzo dobrze.

– Debiutowaliśmy na parkiecie Młodej Ligi, ale to nie był nasz pierwszy mecz w życiu. Nie był to też pierwszy mecz w podobnym składzie osobowym. Do meczu podeszliśmy profesjonalnie i z dużym zaangażowaniem, a to zaprocentowało.

Czy po tym pierwszym meczu nie odnosisz wrażenia, że jako zespół jesteście lepiej zgraną ekipą, bo trenujecie w Spale ze sobą już trzeci rok?

Tak, trenujemy ze sobą już od trzech lat, ale mimo wszystko cały zespół musi dopracować pewne elementy, bo doszło do nas trzech kolegów z młodszej klasy, a jeden z nich dołączył do pierwszej szóstki. Potrzebujemy jeszcze paru spotkań, żeby wyglądało to tak, jak byśmy sobie tego życzyli.

Jakie cele postawił przed wami trener przed rozpoczęciem rozgrywek?

Nie będę ukrywał, że naszym celem jest wygranie Młodej Ligi, ale nie jesteśmy jedynym zespołem, który chciałby to osiągnąć. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby spełnić plan trenera.

*Autor: Katarzyna Porębska