Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Daniel Górski: Na chwilę obecną we Francji wszystko jest na plus

Daniel Górski: Na chwilę obecną we Francji wszystko jest na plus

fot. archiwum

Niedawno grał jeszcze na II-ligowych parkietach w zespole Czarnych Radom. Po tym, jak nie porozumiał się z zarządem radomskiego klubu, postanowił przenieść się do francuskiego zespołu siatkarskiego Al Caudry. Mowa tu oczywiście o Danielu Górskim.

Jak czujesz się w nowym zespole i jak żyje ci się we Francji?

Daniel Górski:Ogólnie zespół mamy dosyć młody i w większości są to Polacy. Jest też jeden Kameruńczyk, Anglik oraz Francuz, więc z aklimatyzacją w drużynie nie było problemu i czuję się dobrze. Jeżeli chodzi o życie we Francji, na chwilę obecną wszystko jest na plus. Powoli przyzwyczajam się do francuskiej mentalności oraz tutejszego jedzenia.

W ostatni weekend zmierzyliście się na wyjeździe z zespołem Poitiers, który pokonaliście 1:3. W tym spotkaniu zadebiutowałeś w nowym zespole. Jak oceniasz to pierwsze spotkanie i swój debiut w francuskim klubie?Zgadza się, graliśmy z dość mocnym zespołem, który jeszcze w zeszłym sezonie dobrze sobie radził w ekstraklasie, ale ze względów finansowych nie przystąpili w tym roku do rozgrywek w PRO A. Tak naprawdę nie wiedzieliśmy nic o przeciwniku i obawialiśmy się tego spotkania. Było widać w naszej grze trochę nerwowości, praktycznie każdy set kończył się na przewagi, jednak udało się nam zwyciężyć i wywieźć cenne trzy punkty. Jeżeli chodzi o mój występ, to nie mi jest to oceniać, ponieważ od tego jest trener. Mamy całkowicie nowy zespół i staramy się jeszcze zgrywać. Myślę, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej.

Jak wygląda twoja komunikacja z resztą drużyny? Czy już uczysz się języka francuskiego?

Tak jak mówiłem wcześniej, w zespole jest większość Polaków, wraz z trenerem na czele, więc praktycznie nie ma żadnego problemu z komunikacją. Jeżeli chodzi o język francuski, to klub zapewnia nam lekcje, które zaczynamy już w tym tygodniu. Jest to ciekawy język, który mnie interesuje i zamierzam się pilnie uczyć (uśmiech).

Jak byś porównał cykl przygotowawczy do sezonu? Czy jego przebieg bardzo odbiega od tego, jak jest w polskich klubach?

Jeżeli chodzi o przygotowania, to ten okres zaczęliśmy w Polsce, a dokładnie w Żabnicy, gdzie godzinami chodziliśmy po górach. Po 2 tygodniach przyjechaliśmy do Francji, pracowaliśmy dalej nad wytrzymałością, siłą oraz techniką. W dalszym okresie było już więcej zajęć z piłkami oraz turnieje, na których zgrywaliśmy zespół. Wydaje mi się, że trener Zbigniew Zieliński przygotował nas odpowiednio do dość długiego sezonu.

* rozmawiał Adam Kurasiewicz
* więcej w serwisie www.cozadzien.pl

 

źródło: cozadzien.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved