Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Danger podpisał kontrakt z Effectorem

Danger podpisał kontrakt z Effectorem

fot. archiwum

Kubański atakujący Armando Danger podpisał kontrakt z Effectorem Kielce. Jest on jedenastym zawodnikiem, który dołączył do zespołu prowadzonego przez Dariusza Daszkiewicza. Jednak działacze świętokrzyskiego klubu wciąż poszukują wzmocnień.

Los kieleckiego przedstawiciela w PlusLidze przez kilka tygodni był bardzo niepewny. Ostatecznie miejsce Farta przejął Effector, jednak przeciągające się formalności sprawiły, że Dariuszowi Daszkiewiczowi nie zostało zbyt wiele czasu na zbudowanie zespołu. Dlatego jego tworzenie wciąż trwa. Ostatnim nabytkiem świętokrzyskiej ekipy został 23-letni Kubańczyk, Armando Danger. Jest to zawodnik bardzo perspektywiczny, ale zdecydowanie brakuje mu ogrania. Ma bardzo duży potencjał motoryczny, niestety niekiedy troszkę zawodzi go głowa. Za bardzo chciałby zakończyć akcję mocnym atakiem, a czasami trzeba pokombinować, chociaż i tak jest zdecydowanie lepiej niż w momencie, kiedy zaczynał z nami trenować – mówił niedawno Strefie Siatkówki trener Daszkiewicz.

Kubańczyk potrzebował regularnych treningów, ponieważ w poprzednim sezonie nie grał w żadnym klubie. – W sezonie 2009/10 Armando uznano za najlepszego siatkarza meczu gwiazd ligi kubańskiej. Potem przyjechał do Polski na zaproszenie. Dostał oficjalne pozwolenie na pracę, więc trudno tu mówić o ucieczce z Kuby, która stała się dziełem wielu jego rodaków. Niestety, załatwienie wszystkich formalności przeciągało się, dlatego Danger w poprzednim sezonie nigdzie nie grał. Trenował z różnymi klubami, m.in. w Kaliningradzie, Gdańsku, Rzeszowie i Wieluniu – mówi na łamach Przeglądu Sportowego menedżer Andrzej Grzyb.

Wiele wskazuje na to, że o miejsce w podstawowej szóstce Danger powalczy z Tomaszem Józefackim, który ostatni sezon spędził we Francji. Umowa z 32-latkiem nie została jeszcze podpisana, ale wszystko jest na dobrej drodze, by tak się stało. – Józefacki na pewno nam się przyda. Ma sporo doświadczenia, a ja mam młody zespół, który potrzebuje ogrania w PlusLidze – kończy Daszkiewicz.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved