Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Faworyzowany Developres drugi w Tomaszowie Lubelskim

Faworyzowany Developres drugi w Tomaszowie Lubelskim

W sobotę i niedzielę w Tomaszowie Lubelskim odbył się doroczny turniej o Puchar Prezesa KS Tomasovia. W zawodach udział wzięły Siarka Tarnobrzeg, MKS V LO San-Pajda Łańcut, Szóstka Biłgoraj, KS Developres Rzeszów oraz TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski.

W sobotę rzeszowianki w pierwszym meczu pokonały MKS V LO San-Pajda Łańcut 3:0, a wieczorem Siarkę Tarnobrzeg 3:2.

W niedzielę rano Developres wygrał 3:0 z gospodyniami turnieju, KS Tomasovią Tomaszów Lubelski i po południu w meczu finałowym spotkał się z Szóstką Biłgoraj.

W pierwszym secie Szóstka od początku wypracowała sobie wysoką przewagę i wygrała seta również bardzo wysoko. W drugim na przewagi wygrał Developres. Trzeci set do 20 wygrała Szóstka i sędziowie zakończyli mecz. Zrobiło się duże zamieszanie, w końcu udało się przekonać „sprawiedliwych”, że finał trenerzy zespołów uzgodnili do trzech wygranych setów, o czym jak się później okazało, organizator zapomniał poinformować sędziów. Po krótkiej przerwie zespoły weszły na parkiet i set na przewagi wygrał zespół z Rzeszowa. Piąta partia padła łupem zespołu z Biłgoraja i to on zdobył główne trofeum turnieju. Przegrana Developresu w finale dla niektórych była niespodzianką, choć w ocenie obozu z Rzeszowa niekoniecznie.

Po meczu powiedzieli:

Tomasz Kamuda, trener KS Developres: – Przed nami dużo pracy. Lepiej, że przegraliśmy tu niż w lidze. Gdybym miał wszystkie zawodniczki w stu procentach sprawne, wynik zdecydowanie mógłby być odwrotny.

Wiesław Kozieł, wiceprezes KS Developres: – Pewnie to nie był nasz najlepszy mecz, ale po tym turnieju wiem już jedno, że na mecze z nami wszystkie zespoły będą mobilizować się na maksa. Przylgnęła do nas „łatka” faworyta grupy 4, moim zdaniem kompletnie niesłusznie, i z taką presją dziewczyny będą musiały sobie radzić przez cały sezon, a ten zaczynamy pierwszym ligowym meczem w sobotę w Wieliczce.

źródło: inf. prasowa