Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Paula Pequeno: Wierzę w mój zespół

Paula Pequeno: Wierzę w mój zespół

fot. archiwum

Świeżo upieczona złota medalistka olimpijska z Londynu, przyjmująca Paula Pequeno, w tym sezonie zdecydowała się na podpisanie kontraktu z Fenerbahce Stambuł. Poprosiliśmy Paulę po spotkaniu z zespołem z Drezna o kilka słów komentarza.

Rafał Wolf: Paula, serdecznie gratuluję zdobycia złotego medalu Igrzysk Olimpijskich w Londynie…

Paula Pequeno: Bardzo dziękuję. To było już tak dawno, że prawie nie pamiętam (śmiech)…

Jak mogłabyś skomentować spotkanie z zespołem Dresdner SC?– Wygrałyśmy dzisiaj to spotkanie w stosunku 3:0, choć bardzo długo wchodziłyśmy w ten mecz. Ale myślę, że krok po kroku i minuta po minucie udawało nam się rozkręcić i pokazać nasz prawdziwy potencjał. Szczerze mówiąc, najbardziej potrzeba nam w tym momencie więcej treningów, więcej gry ze sobą. Jesteśmy nowym zespołem, nie trenujemy ze sobą od dawna i czasami dochodzi do nieporozumień. Ale to normalne na tym etapie.

A co jest główną siłą Fenerbahce w tym sezonie? Czy możesz już to ocenić?

– Powiem tak, chyba wiara we własne możliwości. Ja bardzo wierzę w ten zespół i ten zespół bardzo wierzy we mnie. Jest między nami więź i nawet jeśli na początku być może gramy chaotycznie, pojawiają się błędy, to wiem, że to minie. To naprawdę wyzwanie, aby wszystko na początku układało się znakomicie. Dlatego jesteśmy cierpliwe. Wiemy, co potrafimy i krok po kroku dążymy do tego, aby było lepiej.

Jesteś prawdziwym siatkarskim obieżyświatem. Poprzedni sezon spędziłaś w Brazylii. W jaki sposób trafiłaś do Turcji? Może chciałabyś się podzielić pierwszymi wrażeniami?

– To prawda, ale jestem taka szczęśliwa. Europa, Turcja przyjęły mnie niezwykle ciepło i pozytywnie. Nie tylko ludzie, których spotykam, są życzliwi, ale przede wszystkim klub działa w sposób niezwykle profesjonalny. A Fenerbahce to również świetna organizacja i kto wie, czy to nie najlepszy klub na świecie. Jestem bardzo szczęśliwa. Jestem świadoma, o co gramy, a klub ma też ogromne oczekiwania. Gram w jednym zespole z Kim, Mari i innym doskonałymi zawodniczkami, więc to jasne, że mamy wygrać jak najwięcej. Ale ja też właśnie tego chcę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved