Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wiktor Krebok: Trzeba wspierać kluby I ligi

Wiktor Krebok: Trzeba wspierać kluby I ligi

fot. archiwum

W czasie gdy oczy większości zwrócone są na najwyższe klasy rozgrywkowe w kraju, Wiktor Krebok, były trener reprezentacji Polski, wskazuje na pierwszoligowe boiska jako ważną część siatkarskiego świata. - Oni są solą naszej siatkówki - mówi.

Gdyby nie było takich klubów jak Stal Nysa, to nie mielibyśmy takich zawodników jak Bartosz Kurek, gdyż nie byłoby miejsc, w których mogliby rozwijać swój talent – mówi były trener męskiej reprezentacji Wiktor Krebok. Zasłużony dla polskiej siatkówki szkoleniowiec przypomina, że Piotr Gruszka rozwijał swój talent w Bielsku-Białej, a Sebastian Świderski w Gorzowie Wielkopolskim.

Trzeba wspierać kluby I ligi. Ranga tych rozgrywek, zarówno kobiecych, jak i męskich, musi wzrosnąć. Polska siatkówka to nie tylko pierwsze reprezentacje, ale również tzw. teren, gdzie wyrastają talenty. One muszą mieć gdzie rozwijać się – powiedział Wiktor Krebok.

Wiktor Krebok dodał, że w małych klubach pracują oddani siatkówce ludzie, często słabo wynagradzani. – Oni są solą naszej siatkówki i tworzą fundamenty tej wielkiej. I liga powinna być mocnym zapleczem ekstraklasy – powiedział.Gdzie są polscy rozgrywający, zarówno ci wysokiej klasy, jak i młodzi, przed którymi widać byłoby przyszłość? – pyta Wiktor Krebok i odpowiada, że widzi tylko Pawła Zagumnego.

Nie wiem, dlaczego żaden z czołowych klubów ekstraklasy nie podpisał kontraktu z Fabianem Drzyzgą. Poza nim nie widzę zawodników na tej pozycji, o których można byłoby powiedzieć, że przed nimi jest wielka przyszłość – dodaje były trener męskiej reprezentacji.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved