Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Wicemistrz Polski za silny dla stołecznych „inżynierów”

Wicemistrz Polski za silny dla stołecznych „inżynierów”

fot. archiwum

Siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej planowo mieli dziś zagrać z Camperem Wyszków. Po przymusowej zmianie planów dyspozycję podopiecznych Jakuba Bednaruka sprawdzili siatkarze Skry Bełchatów. Z pojedynku zwycięsko wyszli bełchatowianie.

Politechnika do spotkania przystąpiła w najmocniejszym na dzień dzisiejszy ustawieniu. W pierwszym secie walczyła ze Skrą jak równy z równym. W samej końcówce bełchatowianie wrzucili jednak szósty bieg i zeszli z boiska, prowadząc 1-0. Druga partia wyglądała bardzo podobnie, ale to „inżynierowie” wznieśli po niej ręce w geście triumfu. W trzeciej i czwartej odsłonie zaś podopieczni Jacka Nawrockiego okazali się bezlitośni dla warszawian. Wygrali kolejno 25:16 i 25:18, a cały mecz 3:1.

Mimo porażki trener Jakub Bednaruk nie narzekał. – Każdy taki mecz to dla mojego zespołu dobra lekcja. Zdobyliśmy kolejne materiały do analizy – podsumował. – Bardzo dziękujemy Skrze za zaproszenie. Był to dla nas naprawdę prestiżowy mecz. Moi siatkarze mieli okazję sprawdzenia swoich możliwości w starciu z jedną najlepszych drużyn w Europie – powiedział. – Choć bardzo się staraliśmy, nie daliśmy rady. Dla nas to jeszcze za wysoki poziom. Mam jednak nadzieję, że to się zmieni – uśmiechnął się.

W hali „Energia” bardzo dobrze czuł się Maciej Zajder. Środkowy Politechniki pochodzi z Bełchatowa, grał więc w swoim rodzinnym mieście. – Maćkowi należą się duże brawa. W meczu przeciwko Skrze wypadł świetnie i zasłużył na pochwałę – zakończył Jakub Bednaruk.Skra Bełchatów – AZS Politechnika Warszawska 3:1
(25:22, 21:25, 25:16, 25:18)

Składy zespołów:

Politechnika: Drzyzga, Szymański, Pawliński, Wierzbowski, Nowak, Zajder, Potera (libero) oraz Siezieniewski, Adamajtis,  Stefanović i Olenderek (libero)

Skra: Woicki, Wlazły, Winiarski, Cupković, Pliński, Kłos, Zatorski (libero) oraz Vincić, Atanasijević, Cala i Bąkiewicz

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved