Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Stal Nysa po zmianach wierzy, że znów będzie w czołówce I ligi

Stal Nysa po zmianach wierzy, że znów będzie w czołówce I ligi

fot. archiwum

Pierwszoligowy zespół z Nysy w komplecie przygotowuje się do sezonu, a w kolejnych meczach kontrolnych forma podopiecznych trenera Jarosława Stancelewskiego idzie w "górę". W zespole doszło do sporych zmian kadrowych.

Pod okiem nowego szkoleniowca, który będzie jednocześnie zawodnikiem zespołu, siatkarze Stali Nysa przygotowania rozpoczęli na początku sierpnia. Zorganizowane były one na klubowych obiektach oraz w terenie. Poza tym był obóz dochodzeniowy, który oprócz treningów miał na celu zintegrowanie drużyny. To ważne, gdyż doszło w niej do kilku ważnych zmian.

Przede wszystkim zmienili się obaj rozgrywający i wkomponowanie ich do drużyny oraz osiągnięcie jak najlepszej współpracy z atakującymi i środkowymi było sprawą kluczową. – Mieliśmy bardzo dobre warunki i ciężko pracowaliśmy – ocenia trener Jarosław Stancelewski. Teraz skupiamy się na taktyce i pracy z piłkami oraz sprawdzamy się w sparingach.

W nowych rozgrywkach grę aktualnego mistrza I ligi prowadzić mają: doskonale znany w Nysie Bartłomiej Matejeczyk oraz młody i perspektywiczny Mateusz Biernat. Za przyjęcie odpowiedzialni będą w głównej mierze nowi: Paweł Pietkiewicz i Szymon Piórkowski oraz pozostający w drużynie Piotr Łuka i junior Szymon Biniek.Roszady nastąpiły także na środku siatki, a Jarosława Pizuńskiego zastąpić ma Mateusz Nożewski. Libero pozostaje Krzysztof Andrzejewski, a atakującymi Łukasz Karpiewski i Maciej Kęsicki. Czy taka kadra pozwoli Stali obronić tytuł?

Autor: Marcin Sabat – więcej w Nowej Trybunie Opolskiej

źródło: Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved