Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarki ŁKS Łódź na pikniku, trenerzy na boisku

Siatkarki ŁKS Łódź na pikniku, trenerzy na boisku

fot. archiwum

Siatkarki ze wszystkich grup treningowych, rodzice i kibice ŁKS spotkali się w niedzielne popołudnie w hali przy al. Unii Lubelskiej 2 na „Pikniku z Siatkówką". Punktem kulminacyjnym była prezentacja drugoligowej drużyny ŁKS Commercecon Łódź.

To pierwsza taka inicjatywa Stowarzyszenia ŁKS Siatkówka Żeńska i jak się okazało, całkiem udana. W niedzielne popołudnie w hali MOSiR na „Pikniku z Siatkówką” bawiły się siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego, rodzice oraz sympatycy ŁKS. Było na sportowo, było wesoło, było również nieco uroczyście.

Piknik zaczął się od meczów siatkarek ŁKS, które tym razem nie grały w składach, do jakich są przyzwyczajone. Niemal 50 zawodniczek ze wszystkich grup młodzieżowych oraz siatkarek drugoligowych zostało podzielonych na cztery zespoły, które rywalizowały między sobą. W każdym zespole znalazły się dwie lub trzy seniorki, które kierowały grą swoich zespołów. Młodziczki, kadetki i juniorki Łódzkiego Klubu Sportowego mogły po raz pierwszy stanąć po jednej stronie siatki ze swoimi starszymi koleżankami. Chociaż wynik rywalizacji był najmniej istotny, to młode adeptki piłki siatkowej trenujące w naszym klubie kilka razy pokazały seniorkom, że już niedługo dorównają im umiejętnościom sportowym. Pod koniec drugiego meczu Agnieszka Wołoszyn atakiem głową rozpoczęła wesołą zabawę na boisku, a po chwili przyłączyły się do niej wszystkie zawodniczki. Dosłownie. Ostatnie piłki rozgrywane były w obecności niemal dwudziestu zawodniczek na każdym boisku – grą wprawdzie rządził chaos, ale po raz pierwszy można było zaobserwować blok w wykonaniu sześciu zawodniczek jednocześnie.

W trakcie całej zabawy kibice i wszyscy goście mogli korzystać z punktu gastronomicznego, usytuowanego przed halą. Rodzice młodych siatkarek, widząc, że zabawa rozkręca się coraz bardziej, zmobilizowali się, tworząc drużynę, która w kolejnym spotkaniu rywalizowała z drużynami młodzieżowymi. Set rozpoczął się od sytuacji, gdy po drugiej stronie siatki stanęły córki grających rodziców. Potem niezliczone ilości zmian sprawiły, że gra była wyrównana, ale… nikt nie pamięta, kto wygrał. Nawet sędziujące ten mecz zawodniczki ŁKS Łódź. Na koniec zabawy po dwóch stronach siatki stanęły: drugoligowy zespół ŁKS Commercecon Łódź oraz drużyna złożona z trenerów i kibiców ŁKS. Tym razem biało-czerwono-białe siatkarki miały za przeciwników trenerów Michała Cichego, Krzysztofa Świtę i Marcina Sapińskiego, którym dzielnie pomagali rodzice i kibice. Ku zaskoczeniu wszystkich mecz zakończył się wygraną trenerów i kibiców.Po kilkunastominutowej przerwie licznie zgromadzonym sympatykom zaprezentowała się drugoligowa drużyna ŁKS Commercecon Łódź. W zespole jest aż siedem nowych siatkarek, dlatego też kibice bacznie przyglądali się zawodniczkom, ucząc się ich nazwisk i starając zapamiętać twarze. Łodzianki drugoligowy sezon rozpoczną 13 października meczem we własnej hali z Łaskovią Łask. Co ciekawe, w składzie łódzkiej drużyny jest aż sześć wychowanek klubu, a niemal wszystkie zawodniczki od lat związane są z miastem.

 

źródło: inf. własna, siatkalks.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved