Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Rozgrywki Młodej Ligi nie dla częstochowskiego Norwida?

Rozgrywki Młodej Ligi nie dla częstochowskiego Norwida?

fot. archiwum

Siatkarze II-ligowego Delic-Polu Norwida mają już za sobą dwa obozy przygotowawcze w Gdyni oraz Miliczu i przygotowują się do rozpoczęcia nowego sezonu w II lidze, który nastąpi 29 września. Okazuje się, że drużyna nie będzie występować w Młodej Lidze.

AZS tym razem ma połączyć siły z Centralną Szkołą PSP. – Mam informację, że nasi zawodnicy nie będą grać w Młodej Lidze. AZS rozmawia z inną drużyną i wygląda na to, że nie będziemy współpracować tak jak w minionym sezonie – przyznaje trener Stanisław Gościniak.

Ta drużyna to Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, która dotychczas występowała w Amatorskiej Lidze Siatkówki i została mistrzem rozgrywek. W składzie CSPSP są utalentowani, młodzi zawodnicy (niektórzy aktualnie trenują z AZS-em), a skład na Młodą Ligę uzupełni młodzież AZS-u.

Nie mogliśmy się dogadać z tamtym klubem, a jako że ja współpracowałem kiedyś ze strażą w związku z organizacją mistrzostw Europy, wiedziałem, że jest tam zespół i ciekawe perspektywy – tłumaczy dyrektor sportowy AZS-u Ryszard Bosek.Będziemy wspomagać szkołę jeśli chodzi o sprawy szkoleniowe, kiedy będzie trzeba dawać młodych zawodników. Na pewno skorzystają na tym obie strony. Po rozmowie z komendantem mogę powiedzieć, że ta współpraca daje nam duże możliwości.Delic-Pol Norwid skoncentruje się w nowym sezonie na rywalizacji w rozgrywkach młodzieżowych i II lidze, w której pierwsze mecze odbędą się 29 września.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved