Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PGE Skra już z Vincicem, Kooistra też już wraca

PGE Skra już z Vincicem, Kooistra też już wraca

fot. archiwum

Dejan Vincić rozpoczął treningi w Bełchatowie. Rozgrywający drużyny narodowej Słowenii po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego natychmiast przyjechał do Bełchatowa, by rozpocząć treningi z PGE Skrą. Dziś wróci również Wytze Kooistra.

Po przyjeździe od razu czekała na niego ciężka praca. Trenerzy przygotowali dla niego od początku odpowiednią dawkę treningu. – Zaplanowaliśmy dla niego zajęcia siłowe do południa, a po południu już techniczno-taktyczne, gdyż z tego co rozmawiałem, jest on gotowy do 100% udziału w treningach. Było to kilka minut, żeby oswoił się z salą – przyznał szkoleniowiec bełchatowian, Jacek Nawrocki.

Vincić nie ukrywa, że traktuje grę w naszym klubie jako wielką szansę. PGE Skra będzie pierwszym zagranicznym klubem w jego karierze. Nowy siatkarz naszej drużyny jest wychowankiem słoweńskiego klubu OK Sostanj Topolica, a później występował jeszcze w Salonicie Anhovo. Od kilku sezonów regularnie występuje w europejskich pucharach.

25-letni siatkarz ostatnio występował w najlepszej słoweńskiej drużynie ACH Volley Lublana, w barwach której grał w ubiegłym sezonie przeciwko PGE Skrze w Lidze Mistrzów. Jest podstawowym reprezentantem Słowenii. Mierzy 202 centymetry wzrostu i waży 95 kg. Atakuje piłkę na wysokości 340 cm, natomiast w bloku osiąga pułap 330 cm.Mimo bardzo dobrych warunków fizycznych, to jednak już po tych wstępnych zajęciach wiemy, że czeka go bardzo duża praca jeśli chodzi o motorykę. Co do techniki i taktyki – te rzeczy będziemy mogli określać po zajęciach w szóstkach, po sparingach, grach kontrolnych. Myślę, że dużo będzie zależało od tego, jak on znajdzie się w tej grupie, czy znajdzie wspólny język z atakującymi od razu, czy będzie potrzebował na to więcej czasu – nie ukrywa tego w rozmowie z TKB Dolsat Bełchatów Jacek Nawrocki.

Środa będzie dniem przybycia ostatniego z nieobecnych bełchatowskiej drużyny. Po sezonie reprezentacyjnym do klubu powróci Holender Wytze Kooistra, który również ze swoim zespołem narodowym walczył o kwalifikację do mistrzostw Europy. Holenderski środkowy do treningów z kolegami z drużyny dołączy natomiast w czwartek. W najbliższy weekend przed bełchatowianami pierwsza możliwość sprawdzenia się w pełnym składzie.

Wicemistrzowie Polski wezmą udział w memoriale Zdzisława Ambroziaka w Warszawie. W ostatni weekend tego miesiąca zagrają z kolei z Asseco Resovią Rzeszów o Superpuchar Polski.

źródło: inf. własna, skra.pl, TKB Bełchatów

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved