Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paul Lotman: Mamy inną drużynę, ale nie to nie znaczy, że słabszą

Paul Lotman: Mamy inną drużynę, ale nie to nie znaczy, że słabszą

fot. archiwum

- Mamy silny zespół, który tworzy grupa ciekawych i dobrych siatkarzy. Już zdążyłem nawiązać fajny kontakt z nowymi zawodnikami, Zibim Bartmanem, Nikolą Kovaceviciem i Rafałem Buszkiem - mówi Paul Lotman w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego".

Do rozpoczęcia sezonu w PlusLidze nie pozostało wiele czasu. W Resovii nie wszyscy zawodnicy są zdrowi, ale w rzeszowskim klubie mają nadzieję, że nie zakłóci to przygotowań do sezonu. – Sztab trenerski na bieżąco analizuje sytuację i zrobi wszystko, żeby jak najlepiej przygotować nas do startu PlusLigi (6.10 – przyp. red.). Wprawdzie teraz borykamy się z problemami zdrowotnymi, ale jestem przekonany, że będziemy gotowi na początek sezonu. Mnie znowu – jak w poprzednich rozgrywkach – boli kolano. To prawdopodobnie sprawa przeciążeniowa i potrzebuję kilku dni przerwy w grze oraz zabiegów. Treningi w sali i w siłowni dały się we znaki – mówi Paul Lotman w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Przed rzeszowianami stoi trudne zadanie obrony wywalczonego w poprzednim sezonie tytułu mistrzowskiego. – Mamy silny zespół, który tworzy grupa ciekawych i dobrych siatkarzy. Już zdążyłem nawiązać fajny kontakt z nowymi zawodnikami, Zibim Bartmanem, Nikolą Kovaceviciem i Rafałem Buszkiem. Właśnie dołączył do nas także Jochen Schöps. Mamy w tym sezonie nieco inną drużynę, ale to nie znaczy, że jesteśmy słabsi. Musimy po prostu znaleźć inny sposób na wygrywanie meczów – twierdzi amerykański zawodnik, który w tym sezonie będzie miał również okazję zadebiutować w Lidze Mistrzów. –  Najpierw skupimy się na tym, żeby wywalczyć awans do play-off, a później zajść jak najdalej. W zeszłym roku zajęliśmy drugie miejsce w Pucharze CEV. Fajnie byłoby uzyskać równie dobry rezultat w Lidze Mistrzów – mówi Lotman.

Cały wywiad Karoliny Korbeckiej w środowym wydaniu Przeglądu Sportowegoźródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved