Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młodzież Jastrzębskiego Węgla gotowa do ligi

Młodzież Jastrzębskiego Węgla gotowa do ligi

fot. archiwum

- W tegorocznych rozgrywkach nie będziemy się posiłkować zawodnikami z pierwszego zespołu, tak jak to miało miejsce w poprzednich latach. Chcemy dać szansę wyłącznie naszym chłopakom z Akademii Talentów - podkreśla Leszek Dejewski.

Młodzi jastrzębianie sezon otwierają meczem u siebie z Lotosem Treflem Gdańsk. – To oczywiste, że chcielibyśmy pomyślnie zainaugurować rozgrywki. Generalnie rzecz biorąc, podchodzimy do tego tak, że wynik sportowy będzie sprawą ważną, ale nie najważniejszą. O wiele cenniejsze będzie to, jeśli któryś z tych naszych młodych chłopaków w przyszłości zaistnieje w poważnej siatkówce – uważa trener Dejewski, ale nie chce wskazać nazwisk jastrzębskich zawodników, którzy mogą pozytywnie zaskoczyć w nadchodzącym sezonie. – Błysnąć może z tej grupy, która jest w Akademii, każdy. Nikt zdecydowanie nie odstaje – mówi szkoleniowiec.

Atutem młodych jastrzębian może być również hala w Szerokiej. Jej mit jest ciągle żywy. – Przyjezdnym gra się u nas ciężko – uśmiecha się Dejewski. Dowód? W minionym sezonie jastrzębianie przegrali na własnym terenie w rundzie zasadniczej tylko jedno spotkanie – ostatnie, które nie miało już żadnego wpływu na końcową klasyfikację po pierwszej części sezonu.

Kto będzie nadawał ton rywalizacji w tej lidze? W poprzednim sezonie Młodą Ligę wygrała Delecta Bydgoszcz, przed PGE Skrą Bełchatów, Asseco Resovią Rzeszów i Jastrzębskim Węglem. Jastrzębianie także dwa lata temu zakończyli rozgrywki na czwartej pozycji. Zdaniem trenera Dejewskiego teraz ciężko wskazać faworyta. – W rozgrywkach młodzieżowych jest dużo niewiadomych. Wiele zależeć będzie od wieku zawodników w poszczególnych składach. Pewnie podobnie jak w poprzednich latach, liczyć się będą te zespoły, które są silne także w seniorach. Ale nie musi to być regułą. Bo zespoły, które w PlusLidze są teoretycznie słabsze, będą w Młodej Lidze reprezentowane przez ośrodki, które słyną z bardzo dobrej pracy z młodzieżą, jak na przykład MOS Wola Warszawa – uważa jastrzębski szkoleniowiec.W formule rozgrywek zaszły pewne zmiany. W poprzednim sezonie po rundzie zasadniczej granej systemem mecz i rewanż następowała faza play-off z udziałem czterech najlepszych drużyn, które spotkały się od razu w półfinałach. W zbliżającym się sezonie do fazy play-off awansuje osiem zespołów. – To pozytywna zmiana. Pamiętam, że poprzednio przedstawiciele tych drużyn, które nie awansowały do play-off, narzekali, że już w lutym skończył się dla nich sezon – wspomina trener Dejewski.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved